TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Węgrzy zaostrzają autokarowe przepisy
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 04.10.2017 17:07:54 2 komentarze
Węgrzy zaostrzają autokarowe przepisy

Dzieci będą mogły pojechać na zagraniczną wycieczkę tylko autokarem mającym nie więcej niż 13 lat. I to w dzień - od 4 rano do 23.00.

Zaostrzenie od 2018 r. przepisów dotyczących autokarowych wycieczek szkolnych zapowiedział 4 października odpowiedzialny za oświatę sekretarz stanu w węgierskim Ministerstwie ds. Zasobów Ludzkich Laszlo Palkovics.

-"Od przyszłego roku na mocy rozporządzenia rządowego podczas autobusowych wycieczek szkolnych za granicę nie będzie wolno prowadzić pojazdu między godziną 23 a 4 rano i ten czas odpoczynku kierowcy będą musieli spędzić poza autokarem - powiadomił Palkovics na konferencji prasowej w Budapeszcie.

Ponadto nie będzie wolno wybierać się na wycieczkę szkolną autokarem mającym więcej niż 13 lat, a placówka oświatowa będzie mogła zawierać umowy na przejazd tylko z takim usługodawcą, który zagwarantuje, że kierowca nie cierpi na zaburzenia snu zagrażające poruszaniu się po drogach.

Palkovics powiedział, że nowe przepisy są odpowiedzią na styczniowy wypadek autobusu z węgierską wycieczką szkolną w pobliżu Werony, w którym 17 osób zginęło, a 25 zostało rannych.

Do wypadku doszło w nocy z 20 na 21 stycznia. Autokar wiozący uczniów wracających z obozu narciarskiego we Francji uderzył w filar wiaduktu na zjeździe z autostrady w pobliżu Werony i stanął w płomieniach. Autokarem jechało 56 osób: uczniowie, absolwenci i nauczyciele gimnazjum w Budapeszcie oraz rodzina jednego z pedagogów, a także dwóch kierowców. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Węgry
  • kropka – 04.10.2017

    Chyba jedyną dobrą rzeczą w tej "aktualizacji" przepisów, to "(...)a placówka oświatowa będzie mogła zawierać umowy na przejazd tylko z takim usługodawcą, który zagwarantuje, że kierowca nie cierpi na zaburzenia snu zagrażające poruszaniu się po drogach."

  • bun – 05.10.2017

    Bardzo dobrze. Nawet kierowcom tirów zabrania się spać na przydrożnych parkingach.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.