TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wejherowski kierowca autobusu bohaterem
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.07.2019 11:00:59
Wejherowski kierowca autobusu bohaterem ; fot. Nadmorski.pl

Tylko dzięki czujności kierowcy autobusu MZK Wejherowo w czwartek nie doszło do tragedii na przejeździe kolejowym.

Tylko dzięki czujności kierowcy autobusu MZK Wejherowo w czwartek - 25 lipca - nie doszło do tragedii na przejeździe kolejowym w Wejherowie. Wszystko wydarzyło się o godzinie 13 na ulicy 12 Marca w Wejherowie.

Jak informuje portal Nadmorski24.pl - kierowca linii numer 2 w ostatniej zjechał z torów, gdy zorientował się, że mimo otwartych rogatek, nadjeżdża pendolino. Dzięki temu uniknął zderzenia z rozpędzonym pociągiem.

– Rogatki się nie zamknęły ani nie było świateł ostrzegawczych. Zwolniłem, upewniłem się, czy nie nadjeżdża pociąg – mówi portalowi Nadmorski24.pl Zbigniew Lezner, kierowca MZK, któremu udało się uniknąć tragedii. – Wyjechałem zza krzewów i zobaczyłem, że pociąg jest na równi z autobusem. Nie było możliwości wyhamowania, mogłem tylko zjechać w rów. Dla mnie i dla pasażerów ta sytuacja zakończyła się szczęśliwie. Czasami te rogatki zawodziły, ale nigdy nie tak, żeby pociąg był tak blisko – relacjonuje.

Na miejsce wezwano strażaków i zespół ratownictwa medycznego. Niegroźne obrażenia odniósł jeden z pasażerów autobusu, który ucierpiał wskutek nagłego hamowania.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie i poszukują świadków zdarzenia. Na informacje czekają zarówno od pasażerów autobusu, jak i kierowców, którzy byli w okolicach przejazdu kolejowego. Swoje zeznania można wysłać mailowo do wejherowskiej komendy na adres: komenda.wejherowo@gd.policja.gov.pl. W wiadomości należy podać swoje imię i nazwisko, dane kontaktowe oraz ewentualne załączniki, takie jak zdjęcia lub filmy z miejsca zdarzenia. Kontakt z wejherowską komendą można również nawiązać pod numerem 58 672 97 22.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MZK Wejherowo
 • Grzegorz Rutka – 26.07.2019

  PKP to patologia...😑

 • Dawid Baranowski – 26.07.2019

  Niestety, ale na tym przejeździe awarię urządzeń sterowania zaporami i sygnalizacją występują coraz częściej. Najlepsze jest to, że przed modernizacją urządzeń nie było tych problemów! Całe szczęście, że trafiło na doświadczonego kierowcę, który w porę prawidłowo zareagował ;)

 • Jakub Skurzyński – 26.07.2019

  To chyba ten sam skład, nie oszukał przeznaczenia http://inforail.pl/kolejne-ed250-rozbite_more_116421.html?fbclid=IwAR22oqAaBoBaNptxzIKJ7AkVIly2vQOUbY_0C6eTBxz0I8IJ93Ydx0OyL9Y

 • Robert Krawczyk – 26.07.2019

  On akurat to się z SKM spotkał Pendolino jechalo później, ale to tak czysto informacyjnie.

 • Grzegorz Kutnikowski – 26.07.2019

  Kiedy wreszcie na tym kolejowym dziadostwie pojda po rozum do glowy i przede wszystkim zajma sie przejazdami kolejowymi.Gdyby nie refleks tego kierowcy to bylaby znowu tragedia i to przez glupote i lenistwo ludzi ktorzy sie tym zajmuja.Czy naprawde musi dojsc do tragedii zeby Ci wazni z kolei zrozumieli powage sprawy.?

 • Grzegorz Kutnikowski – 26.07.2019

  Szacun i czapki z glow dla tego kierowcy,jak dla mnie jest Pan meeega zawodowcem.Brawo.

 • Rafał Rowiński – 26.07.2019

  Wielki szacun dla kierowcy! Widoczność na niektórych przejazdach to dramat. Pomijam sprawność sprzętu PKP...

 • Władysław Dydziuk – 26.07.2019

  To przy PRZEJEŹDZIE kolejowym k r z e w y rosną ???

 • Sebastian Pioro – 26.07.2019

  Super refleks i szybkosc podjecia decyzji !!! Bravo. Sprzet to tylko sprzet - a zdrowie i zycie ludzkie jest najwazniejsze. Nie ma co martwic sie o pojazd - a zawsze nalezy ratowac ludzi !!! Super 😀😀😀 Filmik powinni upublicznic i pokazywac jako obowiazkowe dzialanie w awaryjnej sytuacji !!!

 • Michał Paweł Łukasz – 26.07.2019

  pkp chciało doprowadzić do wypadku, proponowałbym zbudowanie wiaduktu lub przejazdu podziemnego skoro nie potrafią zadbać o bezpieczeństwo ludzi z tak prostymi zabezpieczeniami.

 • Tomasz Rollnik – 26.07.2019

  Wielki szacun dla kierowcy. Idealne dzialanie w sytuacji awaryjnej. Facet uratował mnóstwo ludzi.

 • Damian Nowak – 26.07.2019

  Zawsze dojeżdżając do przejazdu zwalniam do minimalniej prędkości lub zatrzymuję się żeby móc się upewnić czy nie nadjeżdża pociąg. Rogatki automatyczne mogą się zepsuć, dróżnik może stracić przytomność lub wypić coś mocniejszego (skrajny przykład ale zawsze się znajdzie czarna owca). 10 sekund mnie nie zbawi a może uratować życie moje i pasażerów.

 • Dawid Brzenczek – 26.07.2019

  Przed przejazdem zawsze stop, nawet na takim z rogatkami

 • Александр Арцишевский – 26.07.2019

  A na zdjęciu szlabany opuszczone? Jak to?

 • Edyta Aneta – 26.07.2019

  I tak trzymaj,..

 • Michał Mazurkiewicz – 26.07.2019

  Mój dziadziuń zawsze mi wpajał, że mimo rogatek należy zwolnić a nawet zatrzymać pojazd. To tylko urządzenia mechaniczne ewentualnie jeśli jest druznik to tylko człowiek. Zawsze jest niebezpieczeństwo, że człowiek zasłabł lub jest pijany ( co zdarza się rzadko) lub jest jakaś awaria urządzenia. Tej zasady trzymam się od 20 lat. Gratulacje dla kierowcy za refleks i myślenie co się robi.

 • Rafał Łagodzki – 26.07.2019

  Wielkie gratulacje dla Pana kierowcy

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.