TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wejherowski kierowca autobusu bohaterem
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.07.2019 11:00:59
Wejherowski kierowca autobusu bohaterem ; fot. Nadmorski.pl

Tylko dzięki czujności kierowcy autobusu MZK Wejherowo w czwartek nie doszło do tragedii na przejeździe kolejowym.

Tylko dzięki czujności kierowcy autobusu MZK Wejherowo w czwartek - 25 lipca - nie doszło do tragedii na przejeździe kolejowym w Wejherowie. Wszystko wydarzyło się o godzinie 13 na ulicy 12 Marca w Wejherowie.

Jak informuje portal Nadmorski24.pl - kierowca linii numer 2 w ostatniej zjechał z torów, gdy zorientował się, że mimo otwartych rogatek, nadjeżdża pendolino. Dzięki temu uniknął zderzenia z rozpędzonym pociągiem.

– Rogatki się nie zamknęły ani nie było świateł ostrzegawczych. Zwolniłem, upewniłem się, czy nie nadjeżdża pociąg – mówi portalowi Nadmorski24.pl Zbigniew Lezner, kierowca MZK, któremu udało się uniknąć tragedii. – Wyjechałem zza krzewów i zobaczyłem, że pociąg jest na równi z autobusem. Nie było możliwości wyhamowania, mogłem tylko zjechać w rów. Dla mnie i dla pasażerów ta sytuacja zakończyła się szczęśliwie. Czasami te rogatki zawodziły, ale nigdy nie tak, żeby pociąg był tak blisko – relacjonuje.

Na miejsce wezwano strażaków i zespół ratownictwa medycznego. Niegroźne obrażenia odniósł jeden z pasażerów autobusu, który ucierpiał wskutek nagłego hamowania.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie i poszukują świadków zdarzenia. Na informacje czekają zarówno od pasażerów autobusu, jak i kierowców, którzy byli w okolicach przejazdu kolejowego. Swoje zeznania można wysłać mailowo do wejherowskiej komendy na adres: komenda.wejherowo@gd.policja.gov.pl. W wiadomości należy podać swoje imię i nazwisko, dane kontaktowe oraz ewentualne załączniki, takie jak zdjęcia lub filmy z miejsca zdarzenia. Kontakt z wejherowską komendą można również nawiązać pod numerem 58 672 97 22.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MZK Wejherowo