TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wenecja wprowadzi opłaty dla autokarowych objazdówek
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 02.07.2019 10:00:29
Wenecja wprowadzi opłaty dla autokarowych objazdówek ; fot. rentautobus.com

Opłata za wstęp do Wenecji wejdzie w życie w 2020 roku.

Obowiązkowa opłata za wstęp i wjazd do Wenecji wejdzie w życie nie, jak planowano, od 1 września, ale w styczniu przyszłego roku - zdecydowała 1 lipca rada włoskiego miasta. To nowe przesunięcie terminu wprowadzenia pierwszej tego rodzaju należności we Włoszech.

Jednodniowa opłata

Rada miejska uchwaliła poprawkę do budżetu, w której zapisano zawieszenie do końca tego roku działania rozporządzenia władz Wenecji, wprowadzającego tę opłatę.

Jako podstawowy powód przełożenia jej inauguracji wskazano trudności logistyczne z egzekwowaniem opłaty, która byłaby na przykład dodawana do ceny sprzedawanych biletów komunikacji, w tym na pociąg.

Za konieczne uznano dokonanie przeglądu rozporządzenia władz miasta, które postanowiły pobierać opłatę w wysokości od kilku do 10 euro, w zależności od pory roku, od każdego, kto przyjeżdża w celach turystycznych nie rezerwując tam noclegu. Goście hoteli i pensjonatów wnoszą obowiązującą w całym kraju opłatę turystyczną za każdą dobę noclegową.

Ograniczyć napływ

Celem tej nowej opłaty ma być w założeniu władz ograniczenie masowego napływu turystów na jednodniowe zwiedzanie, bo to ich jest najwięcej nad Canal Grande i to ta grupa zwiedzających, w tym pasażerów autokarowych objazdówek i wielkich statków wycieczkowych, jest główną przyczyną tłoku w mieście, przekraczającego jego możliwości.

Początkowo planowano wprowadzenie tej opłaty od maja tego roku.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
Włochy