TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wesprzyj remont Autosan H9-35. W Szczecinie
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.02.2019 11:00:02
Wesprzyj remont Autosan H9-35. W Szczecinie

Trwa zbiórka na dokończenie remontu Autosana H9-35 należącego do Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej. Pojazd stacjonuje w zajezdni SPPK w Policach.

Trwa zbiórka na dokończenie remontu Autosana H9-35 należącego do Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej. Pojazd stacjonuje w zajezdni SPPK w Policach.

Cel to zebranie 5 tysięcy złotych na dokończenie remontu zabytkowego Autosana. Jak informuje Towarzystwo:

-"Obecnie naszym głównym celem nad którym się skupiamy jest remont pozyskanego w 2016 roku wycofywanego z ruchu liniowego autobusu marki Autosan H9-35 z 1991 roku pochodzącego z PKS-u w Łukowie. Autobus wymagał gruntownego remontu. Własnymi siłami i środkami finansowymi wykonaliśmy w 2016 roku pobieżny remont wnętrza polegający na wymianie siedzeń, odmalowaniu poręczy, wymianie fotela kierowcy oraz uzupełnieniu brakujących lub uszkodzonych drobnych elementów.

W 2017 roku również własnymi siłami przeprowadziliśmy remont zewnętrzny pojazdu - został oczyszczony ze starych powłok lakierniczych, a następnie odmalowany na wzór stosowany w latach 70. XX w. na tego typu pojazdach. Odzyskał on brakujące elementy listew ozdobnych oraz emblematy firmowe, szybkę ekspozytora tablic kierunkowych nad przednią szybą oraz wymieniono płaty drzwiowe tylnego wejścia.

Następnie zlecono zewnętrznej firmie remont podwozia i jego konserwację.

Niestety, skończyły się nam fundusze, a konieczny jest jeszcze remont dachu, wymiana wewnętrznych poszyć bocznych (płyty pilśniowe laminowane imitujące drewno) oraz izolacji termiczno-akustycznej, a także w niewielkim stopniu podłogi. Dlatego też zwracamy się z prośbą o możliwe wsparcie finansowe z Państwa strony, by ukończyć remont powyższego pojazdu.

Autobus jest sprawny i zarejestrowany jako zabytek, dzięki czemu możemy brać udział w różnych imprezach tematycznych, bądź pomagać innym stowarzyszeniom o charakterze non-profit w ich imprezach. Naszym celem po zrealizowaniu do końca remontu Autosana jest reaktywacja autobusowej linii turystycznej w Szczecinie, poprzez którą będzie można zwiedzać miasto z okien zabytkowego pojazdu."

Więcej o STMKM i remoncie Autosana TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
oldtimer
Autosan
SPPK Police