TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wicepremier z wizytą w fabryce MAN Bus Starachowice
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.09.2019 14:00:03 2 komentarze
Wicepremier z wizytą w autobusowej fabryce MAN; fot. MAN / FB

6 września wicepremier Jarosław Gowin zwiedził starachowicki zakład, który stał się europejskim centrum produkcyjnym niskopodłogowych autobusów miejskich marki MAN.

6 września wicepremier Jarosław Gowin zwiedził starachowicki zakład, który stał się europejskim centrum produkcyjnym niskopodłogowych autobusów miejskich marki MAN.

Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego, odwiedził w piątek - 6 września - starachowicka firmę MAN BUS. Najbardziej interesowały go innowacyjne technologie, w tym autobus elektryczny i współpraca zakładu ze szkołami średnimi oraz wyższymi uczelniami. Towarzyszyła mu Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. Na miejscu byli obecni również Michael Kobriger z zarządu koncernu MAN oraz Marc Martinez, prezes MAN Truck & Bus Polska. W spotkaniu uczestniczyła już Magdalena Durda - nowy (od 1 sierpnia) dyrektor ds. sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska.

Dzięki tak doborowemu gronu przewodników, minister Gowin poznał cała gamę produkowanych w Starachowicach autobusów, w tym te najnowsze: nową generację MAN Lion`s City oraz elektrobus MAN Lion`s City E, który jak na razie został wyprodukowany w liczbie 5 egzemplarzy w ramach krótkiej pree-serii. Jego seryjna produkcja ruszy w II połowie 2020 roku.

Infrastruktura i uczniowie

Jak podkreślili przedstawiciele firmy MAN, dla szybkiego rozwoju autobusów elektrycznych jest niezbędna sieć stacji ładowania akumulatorów, w którą m.in. powinno inwestować państwo polskie.

Wicepremier gościł też w fabrycznym Centrum Treningowym, gdzie spotkał uczniów klas patronackich MAN z Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, którzy kształcą się w zawodzie elektromechanik samochodowy.

Przypomnijmy na koniec, że MAN zatrudnia w Polsce około 4 tys. pracowników, w tym najwięcej w Starachowicach - 2700 osób, z czego 500 to tak zwani pracownicy umysłowi.

Zakładowe zmiany

Przy okazji rządowej wizyty informujemy o zmianach personalnych, jakie zaszły ostatnio w starachowickiej fabryce. W tym roku na stanowisku prezesa zarządu spółki MAN Bus Michela Kobrigera - który awansował w strukturach koncernu - zastąpił Münür Yavuz.

Z kolei od 1 września br. nowym kierownikiem zakładu jest pochodzący z Turcji Mehmet Sermet. Zastąpił on na tym stanowisku Marka Gouwsa, który wcześniej m.in. był dyrektorem zakładu MAN w Sadach.

Jak informują związkowcy z NSZZ "Solidarność" oprócz zmian na wysokim szczeblu, w zakładzie nastąpiła również wymiana kierowników średniego szczebla. I tak szefa produkcji (Montaż) M. Włoskowicza zastąpił W. Pawlak; szefa produkcji (Spawalnia i Lakiernia) P. Zauchę zastąpił K. Włoskowicz, a kierowniczką Działu Personalnego została M. Kostecka.

Kolejna nowinka to obecność na produkcji ponad stuosobowej grupy pracowników z Turcji, którzy mają wspomagać pracowników starachowickiego zakładu MAN w wyjściu z zaległości produkcyjnych. Zostały one spowodowane opóźnieniami w dostawach licznych komponentów, co z kolei miało wpływ na obniżenie poziomu produkcyjnego całego zakładu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
MAN
  • Grzegorz Rutka – 09.09.2019

    Przyjechał postraszyć ich Autosanem? 😀

  • sihi – 10.09.2019

    A moze przyjachal z "pomoca"?? Polski podatnik chetnie doplaci do produkcji autobusów niemieckich. Mercedesowi i innym zagranicznym kapitalistom przyszedl rzad z "pomoca". Biedny Polak (a wedlug TVPis i TVN bogaty Polak) wszedzie doplaca rozmaitym firmom i rzadowym przedsiewzieciom, by ryzyko ponosili nie korporacje, Polacy/podatnicy.

  • Aurelia – 13.09.2019

    Przed poprzednimi wyborami władza się lansowała w Ursusie i Autosanie. Ursus nie dotrwał do kolejnych wyborów, a Autosan ratował się sprzedażą po zaniżonych cenach. Czy MAN zacznie upadać czy będzie sprzedawać po zaniżonych cenach?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.