TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Więcej kierowców w MPK Kraków. Dzięki szkoleniu
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.09.2019 17:00:30
Więcej kierowców w MPK Kraków. Dzięki szkoleniu

Chcesz zostać kierowcą autobusu? Jeżeli tak to warto właśnie teraz zgłosić się do MPK SA w Krakowie. Krakowski przewoźnik przygotował dla kandydatów specjalną ofertę.

Chcesz zostać kierowcą autobusu? Jeżeli tak to warto właśnie teraz zgłosić się do MPK SA w Krakowie. Krakowski przewoźnik przygotował dla kandydatów specjalną ofertę.

20 pierwszych osób, które prześlą swoje CV i przejdą pozytywnie rozmowę kwalifikacyjną będą mogły liczyć na pełne sfinansowanie kursu prawa jazdy kategorii D oraz kursu kwalifikacji wstępnej przyspieszonej. Zgłoszenia można przesyłać m.in. drogą mailową na adres praca@mpk.krakow.pl

Pierwsze efekty już są widoczne. Po ogłoszeniu wzrosło zainteresowanie ofertą pracy na stanowisku kierowcy autobusu. Akcja cały czas trwa i tak jak pisaliśmy pierwsze 20 osób, które pozytywnie przejdą rozmowy kwalifikacyjne będą mogły liczyć na pokrycie wszystkich kosztów związanych ze zdobyciem uprawnień do prowadzenia autobusu.

Praca, pracą, ale także elektrobusy
Przetarg na 50 autobusów elektrycznych jest związany z naszym udziałem w konkursie ogłoszonym przez CUPT na dofinansowanie ze środków UE. Od tego, czy nasz wniosek znajdzie się na liście projektów, które mogą liczyć na to wsparcie uzależniamy zakup.

Oczywiście cały czas obowiązuje nas porozumienie z NCBiR, w którym zadeklarowaliśmy zakup do 161 autobusów elektrycznych. W sumie, tak jak informowaliśmy wcześniej, jeżeli uda nam się zrealizować wszystkie nasze plany zakupowe to autobusy bezemisyjne będą stanowić ok. 1/3 całego taboru MPK. Przewoźnik ponadto planuje budowę kolejnych stacji do ładowania autobusów przez pantograf.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
elektrobus
MPK Kraków
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.