TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wiedeń testuje autonomiczny minibus
INFOBUS.PL - Opublikowano: 24.04.2018 14:00:25
fot. Wiener Linien

Wiedeń otrzymał na testy autonomicznego minibusa. Próbna eksploatacja jest prowadzona w ramach projektu badawczego “auto.Bus – Seestadt".

Wiedeń otrzymał na testy autonomicznego minibusa. Próbna eksploatacja jest prowadzona w ramach projektu badawczego “auto.Bus – Seestadt", który jest finansowany przez austriackie Ministerstwo Transportu w ramach programu "Mobilność to przyszłości".

Pojazdy z systemem bezzałogowego prowadzenia to coraz bardziej zauważalne i zaawansowane konstrukcje, które mają szansę odmienić oblicze transportu publicznego. Eksperci wskazują na potencjał, których w nim drzemie aby zmieniać miasta w zrównoważony sposób.

Dyrektor Wiener Linien, Günter Steinbauer ogłosił, kierowana przez niego firma będzie coraz odważniej spoglądać na tego typu pojazdy. W jego ocenie przyszłość to autonomiczność.

Projekt “auto.Bus – Seestadt" ma na celu sprawdzenie jakie korzyści będzie można osiągnąć dzięki wprowadzeniu do regularnej eksploatacji pojazdów bezzałogowych. Wiedeński test ma także pokazać wyzwania, które wynikną z późniejszego użytkowaniach takich autobusów m.in. w zakresie dedykowanej dla nich infrastruktury.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Austria
Wiedeń
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !