TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wieliczka jeszcze raz na MINI-zakupach. 4 miesiące na pierwszy autobus
INFOBUS.PL - Opublikowano: 22.08.2018 15:00:12
fot. wieliczka.eu

Gmina Wieliczka jeszcze raz próbuje kupić 2 autobusy klasy MINI. Dziś, 22 sierpnia ogłoszono nowy przetarg na ich dostawę. Na początku uwagę zwraca wymóg dostarczenia pierwszego pojazdu w ciągu 4 miesięcy od podpisania umowy.

Gmina Wieliczka jeszcze raz próbuje kupić 2 autobusy klasy MINI. Dziś, 22 sierpnia ogłoszono nowy przetarg na ich dostawę. Na początku uwagę zwraca wymóg dostarczenia pierwszego pojazdu w ciągu 4 miesięcy od podpisania umowy. Czy to dobry pomysł?

Przypomnijmy, że w marcu Wieliczka ogłosiła przetarg na dostawę 12 autobusów w trzech typów. Dwa klasy MIDI i osiem standardowych na początku lipca miasto zamówiło u Solarisa. Kontrakty z producentem z Bolechowa opiewają na łącznie niespełna 14,2 mln PLN brutto. Autobusów klasy MINI niestety nie udało się urzędnikom kupić, gdyż nikt nie zdecydował się na przedstawienie im oferty.

Stąd ogłoszony dziś nowy przetarg. Wieliczkę dalej interesują dwa autobusy klasy MINI o długości 7 – 8 m do przewozu 20 pasażerów z silnikami diesla Euro 6. Pierwszy ma dotrzeć do miasta ciągu 4 miesięcy od podpisania umowy. Ostatni pojawi się maksymalnie 8 miesięcy później. Wymóg szybkiej dostawy pierwszego pojazdu może być ryzykownym posunięciem. Ale nie zapominajmy, że to dopiero początek postępowania. Nie da się więc wykluczyć, że dojdzie w tej kwestii do zmiany na wniosek potencjalnych oferentów.

Pora na warunki formalne postępowania. Oferent musi udowodnić, że posiada zdolność finansową na kwotę nie mniejszą niż 70 000 PLN. Wieliczka warunek doświadczenia uzna za spełniony jeśli poświadczy się dostarczenie w ciągu ostatnich 3 lat min. jednego autobusu niskopodłogowego o długości min. 7 m. I do kompletu wadium- zabezpieczenie oferty określono na 20 000 PLN.

Termin składania ofert wyznaczono na 2 października. Zostaną one ocenione przy pomocy aż siedmiu kryteriów. Nie są one jednak zbyt skomplikowane. Punktowane będą:

  • Warunki gwarancji – 8%
  • Liczba miejsc siedzących i stojących z pominięciem fotela kierowcy – 6%
  • Ilość czynnika chłodniczego układu klimatyzacji – 5%
  • Zastosowanie podzespołów nie wymagających smarowania – 6%
  • Liczba przełożeń skrzyni biegów – 5%
  • Zużycie paliwa oferowanego typu autobusu określone w warunkach testu SORT2 – 10%
  • Cena – 60%

Minibusy dla Wieliczki nie będą tanie. Tak jak w poprzednim przetargu miasto wymaga dosyć długiej gwarancji no poszczególne elementy. W połączeniu z szybkim terminem dostawy pierwszego pojazdu może to urzędnikom wyjść bokiem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Wieliczka
UM
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.