TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wieliczka odbiera Solarisy. Zaczyna Nowy Urbino 12!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 08.11.2018 17:30:49
fot. Miasto i Gmina Wieliczka, facebook.com

Lada moment do Wieliczki przyjedzie pierwszy z 10 autobusów, które w lipcu miasto zamówiło u Solarisa. Pojawiły się zdjęcia z odbioru pierwszego Nowego Urbino 12. Oczywiście po faceliftingu!

Lada moment do Wieliczki przyjedzie pierwszy z 10 autobusów, które w lipcu miasto zamówiło u Solarisa. Na oficjalnym profilu gminy na serwisie Facebook pojawiły się zdjęcia z odbioru pierwszego Nowego Urbino 12. Oczywiście po faceliftingu!

Przypomnijmy, że Wieliczka kupi od Solarisa dwa typy autobusów. To efekt umowy, którą podpisano 4 lipca. Najwięcej będzie Nowych Urbino 12. Producent z Bolechowa dostarczy miastu osiem takich pojazdów. Będą one warte 11 611 200 PLN brutto. Jeden dwunastometrowy "jamnik" będzie kosztował magistrat 1 180 000 PLN netto. Warto dodać, że po Pabianicach Wieliczka będzie drugim polskim odbiorcą Nowego Urbino po faceliftingu.

Ponadto w mieście pojawią się także pojazdy z segmentu MIDI. Za 2 580 540 PLN brutto Wieliczka wzbogaci się o dwa Urbino 8,9LE. Jeden mały "jamnik" będzie kosztować miasto 1 049 000 PLN netto.

Autobusy dla Wieliczki posiadają ekologiczne silniki diesla, które spełniają normę Euro 6. W solówkach znajdą się niespełna jedenastolitrowe motory DAF-y MX-11. Z kolei w Urbino 8,9LE spotkamy Cumminsy ISB6.7E6C. Wszystkie autobusy będą charakteryzowały się obniżonym zużyciem paliwo. Stanie się to możliwe dzięki zainstalowaniu w wielickich Solarisach modułu rekuperacyjnego. 

Pojazdy będą bardzo bogato wyposażone. Nie zabraknie klimatyzacji, automatów do sprzedaży biletów, monitoringu, rozbudowanego systemu informacji pasażerskiej od firmy PIXEL z Bydgoszczy, a także ładowarek USB dla urządzeń mobilnych. Tapicerowane fotele firmy Ster 8MU są pokryte powłoką antybakteryjną. Do tego dorzucamy dosyć długą, bo gwarancję całopojazdową na 54 miesiące i mamy pełny obraz ceny.

Jak deklaruje miasto pierwszy Solaris ma trafić do Wieliczki już w sobotę. Tempo dostawy niezłe, szczególnie, że producent z Bolechowa nie narzeka na brak zajęć. Ale to się chwali.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wieliczka
Solaris
  • Michał Pawłowski – 08.11.2018

    Leszek, Maks, patrzcie! Jeżdżący wóz w barwach darmowego modelu 🤣

  • Kamil Sońta – 09.11.2018

    I widać, że z tyłu zerżnęli badziewny wzór estetyki.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.