TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wieliczka z ofertą od MMI. Iveco Urby ponad budżetem
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.11.2018 09:00:42
Wieliczka z ofertą od MMI. Iveco Urby ponad budżetem

Gmina Wieliczka otrzymała jedną ofertę w drugim podejściu do zakupu 2 autobusów klasy MINI. Wczoraj, 6 listopada okazało się, że jedynym oferentem jest firma MMI ze Zbyszewa.

Gmina Wieliczka otrzymała jedną ofertę w drugim podejściu do zakupu 2 autobusów klasy MINI. Wczoraj, 6 listopada okazało się, że jedynym oferentem jest firma MMI ze Zbyszewa. Jej propozycja przewyższa wielickie szacunki.

Przypomnijmy, że w marcu Wieliczka ogłosiła przetarg na dostawę 12 autobusów w trzech typów. Dwa klasy MIDI i osiem standardowych na początku lipca miasto zamówiło u Solarisa. Kontrakty z producentem z Bolechowa opiewają na łącznie niespełna 14,2 mln PLN brutto. Autobusów klasy MINI niestety nie udało się urzędnikom kupić, gdyż nikt nie zdecydował się na przedstawienie im oferty.

Stąd ogłoszony pod koniec sierpnia nowy przetarg. Wieliczkę dalej interesowały dwa autobusy klasy MINI o długości 7 – 8 m do przewozu min. 20 pasażerów z silnikami diesla Euro 6. Pierwotnie zakładano, że pierwszy dotrze do miasta ciągu 4 miesięcy od podpisania umowy. Ostatni miał pojawić się maksymalnie 8 miesięcy później. Ostatecznie termin dostawy pierwszego pojazdu- po pytaniach potencjalnych oferentów- wydłużono do 6 miesięcy od podpisania umowy.

Wczoraj upłynął termin składania ofert. Wieliczka na autobusowe MINI-zakupy miała przygotowane 1 600 000 PLN brutto. To oznacza wycenę jednostkową na poziomie niespełna 650 407 PLN netto. Jedyna oferta, którą wczoraj poznaliśmy przewyższa te szacunki.

Przedstawiła ją firma MMI ze Zbyszewa. Propozycja opiewa na 1 847 460 PLN brutto. Daje to cenę jednostkową za minibusa w wysokości 751 000 PLN netto. Miastu zaoferowano autobusy Iveco 72C Urby w bardzo bogatym standardzie wyposażenia i z trzyletnią gwarancją.

Ruch po stronie Wieliczki. Poprzeczka była postawiona dosyć wysoko i cena MMI jest na to odpowiedzią. W opozycji do tego stoją jednak szacunki wielickich urzędników. A zatem na dwoje babka wróżyła.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Wieliczka
UM
MMI
Iveco
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.