TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wielka akcja czeskiego FlixBusa. Wesprzeć autobusową turystykę!
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.09.2020 09:00:35
Wielka akcja czeskiego FlixBusa. Wesprzeć autobusową turystykę! fot. FlixBus

Czeski FlixBus wspiera ruch #VyletproCesko.

Czeski FlixBus rozda ponad 1000 bezpłatnych biletów wśród tych, którzy dołączą do programu i pomogą rozpowszechniać zieloną inicjatywę na portalach społecznościowych.

Dodatkowo platforma daje 30% zniżki dla lojalnych klientów podróżujących ekologicznymi autobusami, którzy kupili bilety przed 27 września.

Cała akcja dotyczy podróży w październiku i listopadzie.

Wesprzeć turystykę

Inicjatywa czeskiego FlixBusa ma na celu wsparcie krajowej turystyki autokarowej. Jak mówi rzeczniczka FlixBus Czechy Martina Čmielová: -"Chcemy w ten sposób pomóc podmiotom turystycznym, które najbardziej ucierpiały w wyniku kryzysu i do końca roku mogą stanąć w obliczu olbrzymich trudności finansowych. Przedłużając sezon turystyczny przynajmniej do końca października, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, dajemy regionom szansę na szybszą odbudowę po wiosennym kryzysem i wakacyjnym braku zagranicznych gości".

Turystyka to jeden z sektorów najbardziej dotkniętych kryzysem koronawirusa w Czechach. Według tamtejszego Urzędu Statystycznego w II kwartale z "obiektów zbiorowego zakwaterowania" skorzystało 988 tys. gości, w tym 861 tys. z kraju i 127 tys. z zagranicy. To oznacza spadek o 70% spadek w przypadku turystów krajowych i o 96% w przypadku klientów zagranicznych w porównaniu z rokiem poprzednim.

-"Każdy z nas może przyczynić się do ożywienia czeskiej gospodarki i turystyki decydując się na kolejny wyjazd w tym roku. Ponadto podróżowanie po głównym sezonie jest korzystniejsze finansowo i dostarczy bardziej intensywnych wrażeń "- dodaje Čmielová.

Z maseczką!

Przy okazji FlixBus przypomina o prewencyjnych środkach bezpieczeństwa. Wsiadanie do autobusu jest możliwe tylko przez tylne drzwi, gdzie pasażerowie mają dostęp do dezynfekcji rąk. Zgodnie z najnowszymi czeskimi przepisami, od 1 września pasażerowie także w transporcie międzymiastowym zobowiązani są do podróżowania w maseczkach.

Odprawa przed odjazdem autokaru odbywa się za pomocą telefonów komórkowych. Kierowcy przypominają pasażerom o zachowaniu odpowiednich odległości podczas wsiadania do autobusu. Dezynfekcja i wentylacja pojazdów po każdej podróży odbywa się zgodnie z instrukcjami dezynfekcji zgodnie z przepisami i zarządzeniami Światowej Organizacji Zdrowia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
FlixBus
Czechy