TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wielka parada MPK Poznań już w sobotę. Jak wziąć w niej udział?
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.08.2020 13:00:01
Wielka parada MPK Poznań już w sobotę. Jak wziąć w niej udział?; fot. MPK Poznań

W sobotę, 22 sierpnia, o godzinie 12.00 rozpocznie się jubileuszowa parada pojazdów MPK Poznań.

W sobotę, 22 sierpnia, o godzinie 12.00 rozpocznie się jubileuszowa parada pojazdów MPK Poznań, organizowana w ramach obchodów 140-lecia istnienia komunikacji miejskiej w stolicy Wielkopolski.

Osoby, które chciałby wziąć w niej udział, zasiadając w jednym z pojazdów, mogą zdobyć bezpłatne zaproszenie na imprezę.

22 sierpnia

W 140. rocznicę tego wydarzenia Miasto wydało okolicznościową kartę PEKA na okaziciela, a MPK Poznań organizuje jubileuszową paradę pojazdów. Odbędzie się ona 22 sierpnia. W samo południe tramwaje i autobusy - zarówno te obecnie wykorzystywane do przewozów pasażerskich, jak i te wycofane z ruchu liniowego, które można spotkać jedynie na liniach turystycznych i podczas okolicznościowych wydarzeń - rozpoczną przejazd przez centrum miasta. Wyruszą z ulicy Zwierzynieckiej i wrócą w to miejsce przejeżdżając przez ulice: Święty Marcin, al. Marcinkowskiego, 27 Grudnia, Fredry, Dąbrowskiego i Kraszewskiego.

Osoby, które chciałyby jechać jednym z pojazdów biorących udział w paradzie, mogą uzyskać bezpłatne, dwuosobowe zaproszenie, które upoważni do przejazdu. Jak to zrobić?

Wystarczy przyjść:

  • we wtorek (18 sierpnia) w godz. od 16.30 do 17.30 na ul. Gwarną,

  • w czwartek (20 sierpnia) w godz. od 16.30 do 17.30 na pl. Wielkopolski,

gdzie będą czekać przedstawiciele MPK Poznań i Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych, którzy przekażą osobom zainteresowanym zaproszenia (liczba miejsc, a zatem i zaproszeń jest ograniczona).

25 pojazdów

Łącznie w paradzie jubileuszowej weźmie udział 25 pojazdów. Zgodnie z aktualnymi przepisami, będzie mogło podróżować nimi tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich miejsc siedzących. Podczas parady obowiązywać będą także przepisy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Na zaproszeniach będzie wskazany typ pojazdu, którym będzie podróżował jego posiadacz wraz z osobą towarzyszącą - nie będzie możliwości wyboru pojazdu, choć w miarę możliwości będziemy starać się umożliwiać wejście do wybranego tramwaju czy autobusu.

MPK Poznań apeluje, aby nie tylko podczas wydarzenia, ale również w trakcie wydawania zaproszeń zachowywać dystans społeczny oraz zakrywać usta i nos (maseczką, przyłbicą, elementem odzieży). O to samo proszone są osoby, które będą obserwować przebieg parady w przestrzeni miejskiej.

Pojazdy historyczne biorące udział w paradzie 22 sierpnia pozostaną na liniach turystycznych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
oldtimer
MPK Poznań