TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wielki autokarowy pojedynek na i6. Policja bierze Scanię!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 31.10.2019 15:00:56
Scania pokonuje Irizara w policyjnym pojedynku

To ze Scanią Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zawrze umowę ramową na dostawę do trzech autokarów. Szwedzki producent pokonał w nim Irizara. Jednak co ciekawe nie ważne kogo policjanci by wybrali i tak by dostali autokary i6S.

To ze Scanią Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zawrze umowę ramową na dostawę do trzech autokarów. Szwedzki producent pokonał w nim Irizara. Jednak co ciekawe nie ważne kogo policjanci by wybrali i tak by dostali autokary i6S.

Przypomnijmy, że Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu chce zawrzeć umowę ramową na dostawę maksymalnie trzech autokarów. Jeśli stróże prawa wykorzystają w pełni zamówienie to wszystkie nabytki mają być im przekazane do 20 grudnia 2020 r.

Wielkopolscy policjanci celowali w autokary z nadwoziami długimi na 12 - 12,5 m, nie wyższymi niż 3,8 m i o szerokości do 2,55 m. Każdy ma umożliwiać podróż przynajmniej 42 pasażerom. Wysokie fotele pasażerskie muszą być wyposażone w regulację pochylenia i pasy bezpieczeństwa. Mają być tapicerowane materiałem o podwyższonym standardzie. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-1-0.

Autokary mają być napędzane silnikami diesla Euro 6. Jednostki o mocy min. 290 kW muszą mieć min. 10,5 l pojemności skokowej. Policjanci byli otwarci w kwestii doboru skrzyni biegów. Autobusy będą objęte min. dwuletnią gwarancją całopojazdową.

i6S vs... i6S
Termin składania ofert minął 18 października. Na pełen zakres zamówienia policjanci przygotowali 3 904 170 PLN brutto. To oznacza, że pozyskanie jednego autokaru zostało przyjęte na poziomie 1 058 040 PLN netto. Z dwóch ofert jedna się zmieściła w tych szacunkach.

Tańsza okazał się Scania, która zaproponowała realizację zamówienia za 3 819 150 PLN brutto. To dało cenę za jednej Scanii z nadwoziem Irizar i6S w wysokości 1 035 000 PLN netto.

Droższy był polski dealer Irizara, a więc firma Wanicki. Ta propozycja opiewała na 4 261 950 PLN brutto. To dało cenę za jednego i6S w wysokości 1 155 000 PLN netto. Jednak w przeciwieństwie do Scanii Wanicki zaoferował irizara z z silnikiem DAF MX-11.

Scania górą
28 października rozstrzygnięto przetarg. Wybór policjantów padł na Scanię. Nie wiadomo czy oferta firmy Wanicki była w ogóle oceniana, ale przyjmujemy, że nie. Czekamy więc na umowę i odpowiedź na pytanie ile ostatecznie i6S trafi do wielkopolskich stróżów prawa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Scania
Irizar
Wanicki
autokar
policja