TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wielkopolski cyklobus pojedzie do Pobiedzisk
- Opublikowano: 18.07.2017 15:01:00 1 komentarz

Autobus z przyczepą do przewożenia rowerów jeździ wydłużoną trasą!

Jak informuje portal epoznan.pl - od końca kwietnia uruchomiona została specjalna linia autobusowa, której zadaniem jest połączenie dużych osiedli mieszkaniowych Swarzędza, Koziegłów, Murowanej Gośliny i Biedruska z turystycznymi szlakami rowerowymi przebiegającymi przez Puszczę Zielonka i przez zalesione tereny gminy Suchy Las. W tym roku linia autobusowa z przyczepami na rowery stała wydłużona do Pobiedzisk.

Dzięki temu mieszkańcy wschodniej części powiatu dotrą do kąpielisk położonych nad jeziorem Wronczyńskim i Biezdruchowo.

-"Rozkład jazdy został tak zaplanowany, aby w Wierzonce mieszkańcy mieli możliwość przesiadki na autobus udający się w stronę Murowanej Gośliny i z powrotem. Głównymi przystankami na nowej trasie będzie przystanek przy ul. Władysława Jagiełły i przy Dworcu PKP w Pobiedziskach – informuje Ewelina, Janik Gabinet Starosty Poznańskiego

Jednoprzejazdowy bilet to koszt 3 zł lub 1,5 zł (ulgowy). Bilet całodniowy kosztuje 5 zł i 2,5 zł. Są też bilety grupowe (2 dorosłych i maksymalnie 3 dzieci) - jednoprzejazdowy 6 zł, a całodniowy - 10 złotych.W ramach zakupionego biletu przewóz rowerów jest oczywiście bezpłatny. Ważny bilet okresowy PEKA na strefy ABC oraz B, C i BC albo ważny bilet okresowy Komunikacji Gminy Swarzędz również jest honorowany.

W ubiegłym roku przez 15 weekendów funkcjonowania specjalnej linii, autobusy przejechały ponad 
18 tys. kilometrów, przewożąc łącznie ponad 2 tys. pasażerów i blisko 330 rowerów – kończy Janik.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
cyklobus
  • Brum – 13.08.2017

    A czemu nie cyckobus?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.