TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wielkopolskie: Wypadek autobusu szkolnego
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 11.02.2020 10:55:01

Wielkopolskie/ Pięcioro dzieci rannych w wypadku autobusu szkolnego.

11 lutego pięcioro dzieci zostało rannych w wypadku autobusu szkolnego. Do zdarzenia doszło we wtorek rano w pobliżu miejscowości Przykona w powiecie tureckim w Wielkopolsce.

Jak poinformowała PAP st.asp. Dorota Grzelka z KPP w Turku, do wypadku autobusu doszło we wtorek przed godz. 9.

-"Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w pobliżu miejscowości Przykona kierujący autobusem szkolnym stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu ocierając się o drzewo. W wyniku tego zdarzenia poszkodowanych zostało pięcioro dzieci; w tym jedno z nich doznało poważniejszych obrażeń ciała" – powiedziała Grzelka.

Jak dodała, autobusem podróżowało ok. 20 dzieci; jechały do szkoły w Przykonie. 68-letni kierowca był trzeźwy.

"Kierujący autobusem podawał, że w pewnym momencie doznał jakby takiego podmuchu wiatru i w wyniku tego miał stracić panowanie nad pojazdem. Ale szczegóły tego zdarzenia będą jeszcze ustalane" – podkreśliła Grzelka.

Na miejscu zdarzenia nadal występują utrudnienia w ruchu.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Wielkopolska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.