TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wilno wybrało najlepszych kierowców autobusów
- Opublikowano: 11.07.2019 12:00:16
Wilno wybrało najlepszych kierowców autobusów; fot. UM Wilno

Na początku lipca miała miejsce 18. edycja zawodów kierowców autobusów i trolejbusów w Wilnie.

Na początku lipca miała miejsce 18. edycja zawodów kierowców autobusów i trolejbusów w Wilnie.

Praktyczny konkurs i jednocześnie finał zawodów rozegrał się na terenie zajezdni autobusowej w Wirszuliszkach. Zwycięzcą wśród autobusowych kierowców został Sergej Kirilov, który pracuje w tym zawodzie od sześciu lat. Na drugim miejscu uplasował się Arūnas Verbickas z 8-letnim stażem, a na trzecim miejscu znalazł się Viktoras Vorvul, który za kółkiem autobusu pracuje od 1,5 roku.

Z kolei w kategorii trolejbusowej najlepszy okazał się Dominikas Malinauskas, który od dwóch lat prowadzi trolejbus. Drugie miejsce zajął Vitalij Miadelec, który od pół roku jeździ autobusami na szelkach, a trzeci był Andriej Żukow, którego staż wynosi trzy lata.

Wileńskie zasady

Do wielkiego finału awansowało dziesięciu kierowców trolejbusów i autobusów. Uczestnicy rywalizowali na torze z przeszkodami, w parkowaniu bokiem i tyłem i jeździe po okręgu. Na wszystko mieli 12 minut.

Obecnie wileńska spółka komunalna UAB Vilniaus publicas zatrudnia 1254 kierowców, w tym 834 autobusów i 420 trolejbusów. Firma stale poszukuje nowych. Aktualnie liczbę wolnych wakatów ocenia się na aż 44 - zarówno wśród kierowców autobusów, jak trolejbusów.Dlatego też w relacji z konkursu kierowców, magistrat podkreśla niski staż zwycięzców, aby tym samym zachęcić jak najwięcej osób do podjęcia tego zawodu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
kierowca
Litwa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.