TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

WITD Katowice: Niemiecki kierowca na gazie
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.07.2018 14:57:21

Niemiecki kierowca autokaru zatrzymany w stanie po spożyciu alkoholu

Kierowcę autobusu, który wracał z Polski do Niemiec zatrzymali do kontroli śląscy inspektorzy ITD. Mężczyzna jechał na "podwójnym gazie". Teraz trafi przed sąd.

Autokar należący do niemieckiego przewoźnika zatrzymali do kontroli w Mysłowicach inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca odwiózł wcześniej grupę dzieci na wycieczkę do Krakowa i wracał do Niemiec pustym pojazdem. Nie był trzeźwy.

Badanie alkomatem dało wynik 0,16 mg/l zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Na miejsce wezwano policjantów, którzy zatrzymali obcokrajowca.

Teraz zajmie się nim sąd. Za tego typu wykroczenie kierowcy może grozić nawet zatrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
promile
Śląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.