TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

WITD Kraków: Przewoził pasażerów na "podwójnym gazie"
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.07.2018 13:52:04

Mężczyzna prowadził autobus regularnej linii na trasie Sucha Beskidzka – Kraków.

Kierowcę, który prowadził autobus pod wpływem alkoholu zatrzymali do kontroli małopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna prowadził autobus regularnej linii na trasie Sucha Beskidzka – Kraków.

Dworzec Autobusowy w Krakowie. Czwartek, 5 lipca. Małopolscy inspektorzy ITD zatrzymują do kontroli autobus, który właśnie przyjechał z Suchej Beskidzkiej. Kurs rozpoczął tuż po godzinie 6.00. Wyczuwalna jest woń alkoholu. ITD sprawdza kierowcę alkomatem. Wynik to 0,32 promila alkoholu w organizmie, zatem kierowca przewoził pasażerów na "podwójnym gazie". Dalsza kontrola pokazała, że mężczyzna nie uzupełniał na wykresówkach tachografu wszystkich wymaganych danych. Prawdopodobnie chciał w ten sposób ominąć przepisy o normach czasu pracy.

Inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, ponieważ autobus miał niesprawny hamulec awaryjny. Zauważono także wycieki płynów eksploatacyjnych. Kierowcą, który był w stanie po spożyciu alkoholu zajęła się policja.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
promile
Małopolskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.