TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

WITD: Szczecin: Do trzech razy… kontrola?
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.07.2018 13:53:52

Długa podróż młodzieży na obóz harcerski.

Pierwszy autokar miał niesprawny układ hamulcowy. Drugi także był wadliwy. Kierowca trzeciego z kolei miał braki w dokumentacji. Prawie trzy godziny czekali harcerze jadący na obóz na to, aż przewoźnik dostarczy autobus, który pomyślnie przejdzie kontrolę ITD.

Z niemałym poślizgiem rozpoczęli wakacje harcerze, którzy jechali na letni obóz ze Szczecina do Międzylesia. Autokar, którym podróżowała młodzież zatrzymali do kontroli pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Kontrolujący wykryli nieszczelność w pneumatycznym układzie hamulcowym. ITD zatrzymała dowód rejestracyjny i zakazała dalszej jazdy. Polski przewoźnik podstawił drugi pojazd, który miał bezpiecznie dowieźć harcerzy na obóz. Ale drugi autokar także był wadliwy, miał taką samą usterkę jak pierwszy. Nie został dopuszczony do jazdy. Przewoźnik podjął trzecią próbę. Dostarczył kolejny autobus. Jednak w dowodzie rejestracyjnym tego pojazdu brakowało adnotacji o ważnym badaniu technicznym z powodu braku miejsca na pieczęć diagnosty. Kierowca posiadał potwierdzenie ze stacji kontroli pojazdów o pozytywnie przebytym badaniu, ale z kwietnia. Inspektorzy ITD dokładnie sprawdzili stan techniczny trzeciego autokaru. Pojazd został dopuszczony do jazdy.

Po blisko trzech godzinach kontroli, podczas której zatrzymano dowody rejestracyjne od wszystkich trzech pojazdów, harcerze po przepakowaniu bagaży mogli udać się na upragniony obóz.

Wakacje to czas wzmożonych wyjazdów. To także czas intensywnych kontroli Inspekcji Transportu Drogowego, która prowadzi akcję "Bezpieczny autokar". Pojazdy sprawdzane są na trasach oraz w stałych punktach kontroli. Również na miejscu odjazdu, po zgłoszeniu otrzymanym np. od rodziców dzieci wyjeżdżających na wakacje. Ważne, żeby zgłoszenia były przesyłane z wyprzedzeniem, co najmniej na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Zgłoszenia przyjmuje telefoniczne lub mailowo właściwy terytorialnie Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Zachodniopomorskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.