TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Włochy: Wypadek bułgarskiego autokaru
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 18.04.2017 16:15:52

Włoska agencja Ansa skorygowała w sobotę własną wiadomość z tego dnia i poinformowała, że autokarem, który uległ wypadkowi koło Genui, podróżowała młodzież z Bułgarii, a nie z Polski. Rannych zostało pięć osób. Ansa nie wyjaśniła przyczyn pomyłki.

Wcześniej włoska agencja podała, że autokarem jechało około 40 młodych Polaków, uczestników wycieczki. Następnie w depeszy z Genui wyjaśniła, że chodzi o Bułgarów. Rannych jest pięć osób, w tym dwie ciężko.

Na miejsce oprócz pogotowia przybyli też strażacy, którzy wyciągnęli zakleszczonego kierowcę autokaru.

Do wypadku doszło 15 kwietnia na autostradzie A7, prowadzącej z Genui do Mediolanu.

Jak dowiedziała się PAP, polskie władze konsularne w Mediolanie, które po pierwszej informacji zgłosiły się do policji drogowej w Genui, zostały poinformowane, że wypadkowi uległ autokar z Bułgarii. (PAP)


Sprawdź też:
wypadek
Włochy

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.