TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Włosi dezynfekują autobusy. Przez wirusa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 25.02.2020 17:00:08
Włosi dezynfekują autobusy. Przez wirusa

Trwa nadzwyczajna dezynfekcja autobusów i rozdawanie masek ochronnych dla pracowników firm autobusowych w północnych Włoszek. Wszystko przez epidemię koronawirusa.

Trwa nadzwyczajna dezynfekcja autobusów i rozdawanie masek ochronnych dla pracowników firm autobusowych w północnych Włoszek. Wszystko przez epidemię koronawirusa. Całą akcją koordynuje stowarzyszenie firm transportowych ASSTRA.

Wyjątkowa akcja ma na celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa swoim pasażerom i pracownikom przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa we włoskich firmach transportowych. ASSTRA, stowarzyszenie operatorów transportu publicznego o pilne spotkanie z Ministrami Transportu, Zdrowia i Ochrony Ludności w celu powołania grupy roboczej w celu koordynacji działań na rzecz ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracowników oraz pasażerów klientów .

Przewoźnicy podejmują nadzwyczajne środki zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia. SETA, która obsługuje transport miejski i podmiejski w Modenie, Reggio Emilia i Piacenza, od niedzieli dezynfekuje wszystkie pojazdy zgodnie z planem awaryjnym. Po każdym powrocie do zajezdni i przed oddaniem do eksploatacji następnego dnia pojazdy są dezynfekowane chlorem lub produktami na bazie alkoholu, ze szczególnym uwzględnieniem części, z którymi najczęściej dotykają pasażerowie i pracownicy . Czyszczenie wnętrza jest połączone z innymi nadzwyczajnymi środkami higieny w celu ochrony powietrza w autobusie za pomocą określonych produktów na bazie chloru i ozonu. Przeprowadzane jest również wyjątkowe czyszczenie filtrów powietrza, systemów grzewczych i klimatyzacyjnych.

Podobne codzienne czyszczenie i dezynfekcja przeprowadzane są w publicznie dostępnych pomieszczeniach.

Trieste Trasporti codziennie dezynfekuje wszystkie pojazdy przy użyciu produktów na bazie chloru. Ponadto wyposaży wszystkich pracowników mających kontakt z pasażerami, rękawice i maskę ochronną FFP2 (wyposażoną w specjalny filtr). Urządzeń ochronnych można używać tylko wtedy, gdy pracownik wejdzie w kontakt z ludźmi w widocznym lub podejrzewanym stanie lub gdy poprosi o pomoc. Wszystkie te przypadki należy zgłaszać na linię alarmową. Firma zawiesiła wszystkie szkolenia i kursy do 1 marca i tylko z powodów zapobiegawczych. Nie ma jeszcze powodu do żadnych alarmów w Trieście.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Włochy
ASSTRA
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.