TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wojsko wystawia na sprzedaż Autosany
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.07.2020 14:00:08
Wojsko wystawia na sprzedaż Autosany

Po raz kolejny wojsko wietrzy magazyny i szuka nabywców na wycofany z armii sprzęt i pojazdy.

Po raz kolejny Oddział Regionalny AMW w Bydgoszczy wietrzy wojskowe magazyny i szuka nabywców na wycofany z armii sprzęt i pojazdy.

Do sprzedaży przeznaczono aż 161 pozycji o wartości blisko 700 tys. zł. Na nabywców czekają m.in.: ciężarówka KrAZ 257, stary, autobus autosan H-9, samochody osobowe, przyczepy, przyrządy do ćwiczeń, pakiety z artykułami mundurowymi i wojskowym ekwipunkiem oraz wiele innych.

Otwarcie ofert zaplanowano na 15 lipca br. Zyski ze sprzedaży powojskowego mienia Agencja tradycyjnie już przekaże na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

Wojskowe autobusy

Bydgoski przetarg z pewnością nie zawiedzie osób, które szukają wozów z demobilu. W ofercie znajdziemy m.in.:

  • autobus Autosan H-9 (cena wywoławcza 10 tys. zł)

  • mikrobus Iveco (4,5 tys. zł)

  • autobus sztabowy na Starze 266 w cenie wywoławczej 8 tys.,

  • sanitarnego tarpana z silnikiem marki Iveco wycenionego na 6 tys.

  • czy stary 200, za które trzeba będzie zapłacić co najmniej 3,5 tys. zł.

Hitem może okazać się prawdziwy rarytas, czyli mierząca ponad 9,5 m ciężarówka KrAZ 257. W tym przypadku potencjalni kupcy muszą liczyć się z wydatkiem przekraczającym 13 tys. zł.

Mechaników i kolekcjonerów zainteresować mogą pakiety z częściami zamiennymi do autobusów autosan, ciągników ursus, jelczów, KamAZ-ów, starów i UAZ-ów, których ceny zaczynają się już od 1,6 tys. zł.

W Bydgoszczy kupimy też żurawie na starach 660 M2 (odpowiednio: 8 i 10 tys. zł), pralnię wodną na starze 200 (8 tys. zł), oraz przyczepy (1,5 tys. do 6 tys. zł). Do wzięcia są również samochody osobowe. Wyjściowa cena fiata siena to zaledwie 300 zł. Z kolei zakup opla astra to wydatek przekraczający 1 tys. zł, a fiat punto 1,5 tys. zł.

Dodajmy, że w Oddziale Regionalnym AMW w Warszawie cały czas na chętnych czekają dwa autobusy Autosan H-06.10.03 (25 miejsc siedzących)  z 1999 r. Ich jednostkowa cena to ... 4500 zł.

Wojskowe zasady

Potencjalni nabywcy przed złożeniem ofert będą mogli obejrzeć poszczególne pozycje przetargowe w miejscach ich składowania 8 i 9 lipca br. Warunkiem udziału w planowanym przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej wybranej pozycji, która musi zostać zaksięgowana przez AMW najpóźniej w przeddzień przetargu, a także złożenie oferty na specjalnym formularzu. Do oferowanej ceny zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%.

Otwarcie ofert nastąpi 15 lipca br. (środa) o godz. 9:00 w siedzibie Oddziału Regionalnego AMW przy ul. Gdańskiej 163A w Bydgoszczy. Szczegóły dotyczące procedury składania oferty zamieszczone są w ogłoszeniu dostępnym na stronie internetowej: www.amw.com.pl, w zakładce "Sprzęt wojskowy i wyposażenie".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
wojsko
Autosan