TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wracają powiatowe autobusy w Wodzisławiu
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.05.2020 12:00:13
Wracają powiatowe autobusy w Wodzisławiu ; fot. W. Raczkowski / Powiat Wodzisławski

Od 1 czerwca wznowienie wodzisławskiej powiatowej komunikacji

Od 1 czerwca na większości linii przywrócona zostanie powiatowa komunikacja PKS. Autobusy będą kursować jak w dni wolne od nauki szkolnej, będzie ich jednak nieco mniej.

Ulegną także zmianie niektóre trasy.

Z biletem

Jak informuje powiat wodzisławski od 1 maja komunikacja jest odpłatna. Opłaty za przejazdy pobierane będą zgodnie z obowiązującym cennikiem opłat. Wcześniej – od 30 marca – z uwagi na epidemię samorząd wprowadził czasową bezpłatną komunikację.

Pasażerów PKS Racibórz czeka kilka zmian, które podyktowane są przede wszystkim mniejszym zainteresowaniem komunikacją publiczną w trakcie pandemii.

W większości na głównych kierunkach z Wodzisławia Śląskiego do Jastrzębia-Zdroju, Raciborza, Odry, Bluszczowa oraz Gołkowic autobusy będą kursować w godzinach szczytu co godzinę, a poza szczytem – co dwie. Większość kursów po godzinie 20:00, część sobotnich i wszystkie kursy w niedzielę zostaną do odwołania zawieszone.

Inaczej ma się sprawa z linią nr 32 i 42. Ta pierwsza tymczasowo nie będzie kursować. Powodem jest zamknięcie ulicy Ogrodowej w Gorzycach, gdzie budowana jest kanalizacja sanitarna. Niestety podczas wakacji pasażerowie nie dojadą nią do Podbucza i Uchylska. Natomiast do Kolonii Fryderyk będzie można dojechać linią 33 relacji Wodzisław Śl. – Odra, która czasowo zmieni przebieg.

W przypadku linii nr 42 z Wodzisławia Śl. do Bukowa zmiana będzie miała charakter trwały. Linia ta ulegnie znacznemu skróceniu. Nie będzie już kursować przez Pszów, a przez Zawadę. Decyzję o korekcie linii podjęto po analizie liczby pasażerów korzystających z tego połączenia pomiędzy gminą Lubomia a Pszowem.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linie
PKS Racibórz