TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocław bez ofert. Za moment kolejny przetarg
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.03.2017 16:52:20 16 komentarzy
Wrocław bez ofert. Za moment kolejny przetarg

Dzisiaj we Wrocławiu miało mieć miejsce otwarcie ofert w przetargu na dzierżawę 60. nowych autobusów. Nic z tego jednak nie wyszło. Żaden producentów nie zdecydował się powalczyć o to zamówienie.

Dzisiaj, 3 marca, we Wrocławiu miało mieć miejsce otwarcie ofert w przetargu na dzierżawę 60. nowych autobusów. Nic z tego jednak nie wyszło. Żaden producentów nie zdecydował się powalczyć o to zamówienie. Dlaczego?

Zdaniem firm, które interesowały się przetargiem, Wrocław miał spore wymagania i dość skąpy budżet. Późno też opublikowano odpowiedzi na liczne zapytania,. Do tego na początku lutego mocno zmodyfikowano SIWZ, rezygnując z prawa opcji, czyli dokupu w późniejszym terminie kolejnych 100 autobusów. To zmieniało diametralnie postać rzeczy.

Dlatego pomimo dużego zainteresowania przetargiem i ustnych deklaracji ze strony producentów pojazdów o zainteresowaniu kontraktem, żaden z nich ostatecznie nie złożył swojej oferty w terminie.

Przypomnijmy, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu ogłosiło przetarg 30 listopada 2016 r. i chciało wydzierżawić 60 nowych autobusów miejskich. Szacunkowa wartość zamówienia ustalano na 85 547 440 zł netto. Za taką kwotę spółka chciała wydzierżawić na 10 lat 20 autobusów klasy MAXI oraz 40 przegubowych pojazdów klasy MEGA, które miały zastąpić najstarsze i najbardziej wysłużone Volvo w taborze wrocławskiego MPK.

MPK komentuje

- "To się zdarza. Kontrakt jest duży, a terminy napięte. Zależy nam na jak najszybszym wydzierżawieniu pojazdów, a trzeba pamiętać, że producenci nie trzymają gotowych maszyn w magazynach. Autobusy są "uszyte na miarę" pod konkretne zamówienie i producent musi je specjalnie dla nas wyprodukować ? zaznacza Agnieszka Korzeniowska, rzecznik MPK Wrocław. ? Oczywiście porozmawiamy z producentami, przeanalizujemy warunki postępowania, a jeśli trzeba będzie to je skorygujemy i z pewnością jak najszybciej ponowimy postępowanie. Chcemy, aby pomimo wydłużenia się procedury przetargowej, nowe autobusy trafiły do Wrocławia do końca bieżącego roku"

Nasza sonda

Przed wrocławskim otwarciem ofert rozpoczęliśmy naszą zabawę w typowanie zwycięzców autobusowych przetargów. I chyba ten pomysł wypalił. No cóż, za pierwszym razem większości naszych Czytelników nie udało się poprawnie przewidzieć przyszłości. Najliczniejsza grupa obstawiała zwycięstwo Solarisa, potem był MAN i tajemniczy inny producent, a dopiero na czwartym miejscu pojawił się rzeczywisty wynik, czyli brak ofert w przetargu. Tak zagłosowało 7 osób. Brawo dla nich! 

Dziękujemy za wszystkie oddane głosy i sugestie w komentarzach. Do zobaczenia w kolejnej sondzie. Poniżej Wasze typy na Wrocław:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
tabor
przetarg
sonda
 • Brawo ja – 03.03.2017

  . Najliczniejsza grupa obstawiała zwycięstwo Solarisa, potem był MAN, a dopiero na trzecim miejscu pojawił się rzeczywisty wynik, czyli brak ofert w przetargu. Tak zagłosowało 12 osób. Brawo dla nich! Po pierwsze to na prawidłową odpowiedź zagłosowało 7 osób, po drugie prawidłowa odpowiedź była dopiero 4. Przestańcie Infobus pisać artykuły na kolanie

 • BUSMENIK – 03.03.2017

  POTEM SIE DZIWICIE ZE WE WROCŁAWIU JEZDZI ZŁOM JAK DO PRZETARGU PRZYMIEZAJA SIE MIESIACAMI A PRZETARGU NIE UMIEJA NAPISAC A WYMAGANIA ZE HO.HO ZA DARMO NIKT NIE WYDZIERZAWI I TO JEST PORAZKA...

 • solaris150 – 03.03.2017

  zamówcie autosany, będą szybko :) no ale gdzie tam Wrocław będzie kupował autobusy z Sanoka przecież to nie wypada , nieprawdaż ??

 • Międlar – 03.03.2017

  wrocław to teraz żydowsko -niemiecka dziura

 • wrocławianin – 03.03.2017

  Do MiędlarLepiej chamie zamknij ryj!!!

 • AK – 03.03.2017

  a rzeczywiście. no na kolanie... poprawione. dzięki

 • beton – 03.03.2017

  do międlar - wrocławian się obraża bo to jest ukraińske miasto . Powojenny napływ i obecny

 • Strażak sam – 03.03.2017

  Poprawione ale nie do konca:/

 • Gość – 03.03.2017

  @solaris 150 autosan to może taczki maciarewiczowi zbudować :)

 • Szkoda słów – 04.03.2017

  Dyskusja na poziomie nie ma co. A wiedza godna doradcy pewnego ministra

 • wszędzie układy – 04.03.2017

  W sensie chodzi o Petru jak nie miał wiedzy i doradzał Balcerowiczowi?

 • sancity – 05.03.2017

  Nie chodzi o salcesona

 • Kris – 08.03.2017

  Wrocław dziwne miasto mają fabryke autobusów na miejscu czyli volvo a szukaja czego innego zamiast wspierac swoj przemysl i swojcch mieszkancow kase daja innym,a inna sprawa ktora firma chce dawac w dzierżawę zeby po 10 latach miec zlom na swojej głowie

 • pks_rulez – 08.03.2017

  Fabryka autobusów? Chyba tylko hybrydowych i elektrycznych, bo PRAWDZIWYCH spalinowych to ona już od wielu lat nie produkuje. Bo lyczy się PRESTIŻ i manipulacja statystykami - PACZCIE dostarczyliśmy już 3 tysiące hybryd! Bo jakbyśmy produkowali zwykłe autobusy, to taki wynik zrobilibyśmy w rok a nie kilka lat.

 • Kris – 13.03.2017

  A mi nie jest szkoda Wrocławia. Z tego co wiem robił ogromne problemy z odbiorami to teraz mają.

 • Kris – 13.03.2017

  No i dobrze wytypowalem wynik :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.