TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocław wprowadzi autobusy dla medyków. Od poniedziałku
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.10.2020 19:00:08
Wrocław wchodzi w linie dla medyków. Od poniedziałku; fot. PKM Jaworzno

Wrocław/ Specjalne autobusy komunikacji miejskiej dla studentów i pracowników Uniwersytetu Medycznego.

Studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu od poniedziałku, 26.10, będą mogli przemieszczać się specjalnymi autobusami komunikacji miejskiej na trasie Kliniki – Uniwersytecki Szpital Kliniczny.

Autobusy MPK Wrocław przeznaczone dla studentów i pracowników Uniwersytetu Medycznego zostaną specjalnie oznakowane.

Przystanki dla tych pojazdów będą przy ul. Chałubińskiego (przed Kliniką Ginekologii i Położnictwa) oraz ul. Pasteura, naprzeciwko Centrum Naukowej Informacji Medycznej. Na drugim końcu trasy autobus zatrzyma się przed wejściem do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego – podało w piątek biuro prasowe Uniwersytetu Medycznego.

Dedykowany transport

Prof. Tomasz Zatoński, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, podkreślił, że obecnie większość zajęci na tej uczelni odbywa się zdalnie, nie da się jednak w takiej formie prowadzić zajęć klinicznych przy pacjentach w szpitalu.

"Uniwersytet Medyczny ma kilka ośrodków. Dostawaliśmy liczne sygnały od studentów, że poruszanie się pomiędzy tak zwanym starym kampusem przy ul. Skłodowskiej a Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym, gdzie mają kontakt z pacjentami, w czasie epidemii jest szczególnie trudne. Studenci korzystają często ze środków komunikacji miejskiej. Chcąc zminimalizować ryzyko infekcji, postanowiliśmy zorganizować naszym studentom i pracownikom dedykowany transport. Udało się dzięki wsparciu prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz władz wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji" - tłumaczył prof. Zatoński.

Podobnie jak w przypadku zwykłych linii wrocławskiego MPK, tak i tu, ze względów epidemicznych, będzie obowiązywał limit osób mogących przebywać w autobusie. Pojazdy dedykowane studentom i pracownikom Uniwersytetu Medycznego rozpoczną kursowanie w poniedziałek, 26 października.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linie
MPK Wrocław