TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocław wynajmie 60 nowych autobusów!
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.12.2019 14:00:54
Wrocław wynajmie 60 nowych autobusów!

MPK Wrocław chce w przyszłym roku definitywnie pożegnać Volvo 7000. Ma to umożliwić ogłoszony właśnie przetarg na dzierżawę nowego taboru.

MPK Wrocław chce w przyszłym roku definitywnie pożegnać Volvo 7000. Ma to umożliwić ogłoszony właśnie przetarg na dzierżawę nowego taboru.

Zgodnie z tym planem w przyszłym roku na wrocławskie ulice wyjedzie 60 nowych autobusów. Ty samym MPK Wrocław nie zwalnia tempa i wykonuje kolejny duży krok w stronę modernizacji swojego taboru.

Gabarytowy mix

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu ogłosiło przetarg na dzierżawę 60 autobusów, w tym:

  • 31 krótkich (solo) klasy MAXI

  • 29 przegubowych klasy MEGA

Najnowsze nabytki będą niskopodłogowe i bardziej ekologiczne od obecnie jeżdżących autobusów Volvo. Zgodnie z zapowiedziami spółki, ich standard ma być zbliżony do najnowszych pojazdów przewoźnika, czyli modeli Mercedes-Benz Citaro 2.

Wszystkie nowe autobusy będą wyposażone w klimatyzację, co jest już standardem w MPK Wrocław. W tym momencie 2/3 autobusów komunikacji miejskiej jest wyposażonych w klimatyzację. Po przyszłorocznej wymianie będzie ich 85 proc.

Taborowa odnowa

- Dzięki tej wymianie po raz kolejny odmładzamy tabor – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. – Jeszcze na początku tego roku każdy autobus miał średnio ponad 8 lat. W tym momencie, po jesiennej dostawie 50 Mercedesów, ich średni wiek spadł o dwa lata. W przyszłym roku, dzięki autobusom z nowego przetargu oraz tym od firmy Mobilis, wiek wrocławskiego taboru spadnie do niecałych 5 lat. Pasażerowie na pewno odczują pozytywnie to odświeżenie komunikacji miejskiej.

Wrocław weźmie nowe autobusy w 10-letnią dzierżawę. Oferty można składać do 22.01.2020 r.

Wrocławskie zakupy

Przypomnijmy, że to kolejny krok w wielkiej modernizacji floty autobusowej we Wrocławiu. Już w tym roku MPK Wrocław zakontraktowało 80 pojazdów, w tym:

  • 50 autobusów marki Mercedes zostało zakupionych i jeździ już po ulicach Wrocławia;

  • 30 kolejnych od stycznia będzie dostarczać firma Mobilis, nowy podwykonawca MPK.

Najnowsze pojazdy zastąpią starsze modele Volvo 7000. W ten sposób wrocławskie MPK pożegna się z najbardziej wysłużonymi kilkunastoletnimi autobusami.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
dzierżawa
MPK Wrocław