TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocławskie autobusowe gwiazdy już na liniach
- Opublikowano: 09.10.2019 09:00:41
Wrocławskie autobusowe gwiazdy już na liniach

Koniec oficjalnych prezentacji - najnowsze nabytki MPK Wrocław poszły do pracy. Ponad 30 Mercedesów Citaro daje nową jakość podróży na kilkunastu liniach.

Koniec oficjalnych prezentacji - najnowsze nabytki MPK Wrocław poszły do pracy. Ponad 30 Mercedesów Citaro daje nową jakość podróży na kilkunastu liniach.

Zakupione pojazdy Mercedes-Benz Citaro maja numery boczne rozpoczynające się od #8441. Od 7 października można je już spotkać na liniach: A, 102, 103, 106, 110, 115, 119, 124, 127, 128, 131, 132, 134, 136, 141, 144, 148.

Przypomnijmy - MPK Wrocław kupiło 50 takich pojazdów, z czego ponad 30 jeździ już na liniach.

Zanim nowe Mercedesy wyjechały na ulice, kierowcy przewoźnika miejskiego brali też udział w szkoleniach z obsługi nowej floty. Byli nawet na specjalnym torze, gdzie trenuje się jazdę autobusami w trudnych warunkach.

Zdaniem pasażerów i kierowców

-"Wizualnie dużej różnicy nie widzę w porównaniu z tymi starszymi Mercedesami, ale na pewno są świeże, pachnące, dobrze wykonane. Nic nie stuka, wygodnie się wchodzi – ocenia Anna Rogalska, którą spotkaliśmy na przystanku.

Kierowcy MPK nowe autobusy chwalą m.in. za "szybkie" drzwi. - Mechanizm działa bardzo szybko, drzwi zamykają się natychmiast. Duży komfort pracy daje też nowa kabina i super wygodne fotele - mówi Marcin Muszyński, kierowca MPK, który miał już okazję jeździć nowym autobusem.

Wrocławski standard

Mercedes-Benz Citaro 2 to autobus w pełni niskopodłogowy, klimatyzowany. Jeden pojazd zabierze na pokład około 135 osób. We wrocławskich modelach silnik diesla Euro 6 jest zintegrowany z czterobiegową przekładnią Voith. Ten model autobusu ma moduł rekuperacyjny, oznacza to, że może odzyskiwać część energii, a to skutkuje mniejszym spalaniem. Autobusy wyposażone są w monitory LCD, monitoring, głosowe zapowiadanie przystanków, tablice z informacją dla pasażerów. Diler marki Mercedes-Benz - firma EvoBus Polska - udziela na wszystkie Citaro 5-letniej gwarancji

Nowa flota zastępuje najbardziej wysłużone Volvo, które MPK Wrocław już powoli sprzedaje na złom. Wartość kontraktu na Mercedesy wynosi 97 mln zł. MPK pozyskało dofinansowanie unijne na zakup autobusów w wysokości 54 mln zł w ramach projektu pn. "Modernizacja taboru autobusowego transportu publicznego we Wrocławiu pod względem redukcji emisji spalin".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Wrocław
Mercedes