TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wuhan uruchomił autobusy! Z ograniczeniami [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.03.2020 13:00:19
Wuhan uruchomił autobusy! Też z ograniczeniami; fot. CCTV

W Wuhanie po dziewięciu tygodniach ruszył transport publiczny

W chińskim mieście Wuhan, pierwotnym ognisku pandemii koronawirusa, część autobusów miejskich wznowiła w środę, 25 marca działalność. Po dziewięciu tygodniach od wprowadzenia bezprecedensowej blokady i kwarantanny miasta.

Jak podała państwowa agencja prasowa Xinhua - kursować zaczęły pojazdy 117 linii, co odpowiada ok. 30 proc. całego taboru miejskich autobusów – przekazał wydział transportu w urzędzie miasta. Od soboty działalność ma stopniowo wznawiać również wuhańskie metro.

Wirusowe know how

Dla bezpieczeństwa wszyscy pasażerowie muszą:

  • przedstawić kod zdrowia na telefonie komórkowym lub specjalne zaświadczenie z osiedla, na którym mieszkają,

  • zarejestrować się, używając prawdziwego imienia i nazwiska,

  • przejść pomiar temperatury,

  • nosić maseczki ochronne

  • zajmować w autobusie miejsca w odpowiednich odstępach.

Władze odradzają korzystanie z transportu publicznego osobom po 65. roku życia - podała Xinhua.

Zobaczcie, jak to wygląda na filmie:


Aktualny stan

Według danych oficjalnych w Wuhanie potwierdzono w ciągu ostatniego tygodnia tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem. Władze ogłosiły, że 8 kwietnia zniosą całkowity zakaz wyjazdu z miasta.

Powoli łagodzone są również restrykcje dotyczące przemieszczania się, w tym zakaz wychodzenia z domów. Przepisy wciąż są jednak surowe. Według miejscowych mediów na obszarach uznanych za wolne od epidemii każda rodzina może wyznaczyć jedną osobę, której wolno będzie opuścić osiedle na dwie godziny dziennie.

Blokadę 11-milionowego Wuhanu wprowadzono 23 stycznia, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa po kraju. Wówczas wstrzymano komunikację publiczną oraz transport do i z miasta. Wkrótce podobne środki wprowadzono również w innych miastach prowincji Hubei. Do środy zniesiono jednak zakazy wjazdu i wyjazdu z wszystkich terenów poza Wuhanem.

Choć oficjalnie w Wuhanie potwierdzonych infekcji nie przybywa, portal Caixin podał niedawno, że w mieście wciąż wykrywane są nowe przypadki bezobjawowe. Osób z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa, ale bez objawów choroby, nie zalicza się w Chinach do "potwierdzonych przypadków" i nie upublicznia się ich liczby.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
Chiny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.