TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wypadek autobusu na S3 - w ramach ćwiczeń
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.10.2018 11:00:31
Wypadek autobusu na S3 - w ramach ćwiczeń

Na odcinku drogi ekspresowej S3 Jawor-Bolków, który niebawem zostanie oddany do użytku, przeprowadzono praktyczne ćwiczenia służb ratowniczych. Przyjęty scenariusz był bardzo dramatyczny.

Na odcinku drogi ekspresowej S3 Jawor-Bolków, który niebawem zostanie oddany do użytku, przeprowadzono praktyczne ćwiczenia służb ratowniczych. Przyjęty scenariusz był bardzo dramatyczny.

Ćwiczenia służb ratowniczych odbyły się pod kryptonimem "S3 Jawor". Scenariusz był taki: przed godz. 10:00 na pasie w kierunku Legnicy, drogi ekspresowej S3 na wysokości Paszowic, doszło do zatoru drogowego. W niewielkim korku utknęło kilka samochodów osobowych, bus i samochód ciężarowy.

Jadący ze znaczną prędkością autobus z młodzieżą szkolną, w wyniku awarii układu hamulcowego wjeżdża w stojące pojazdy.

To nie koniec. Spod maski jednego z pojazdów zaczyna wydobywać się dym, a wskutek zderzenia bak pojazdu ciężarowego uległ uszkodzeniu i na jezdnię wycieka z niego olej napędowy. Dodatkowo na karambol samochodów najeżdża cysterna przewożąca substancje niebezpieczną, która próbując ominąć zdarzenie, uderza w barierki energochłonne. W wyniku tego zdarzenia dochodzi do rozszczelnienia cysterny….

Nowe bariery

Celem tego przedsięwzięcia było przede wszystkim sprawdzenie koordynacji działań służb w akcji ratowniczo-gaśniczej symulowanego karambolu, a także demontaż linowych barier na przejazdach awaryjnych pomiędzy jezdniami.

Tutaj należy zaznaczyć, że poprzez zastosowanie specjalnych rozwiązań technicznych, czynność tą można wykonać w czasie krótszym niż jedna minuta, co znacznie wpływa na skrócenie czasu dojazdu, na miejsce wypadku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Dolnośląskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.