TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wypadek na A1: Nie żyje kierowca autobusu
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 25.02.2020 12:00:04
Wypadek na A1: Kierowca autobusu nie żyje ; fot. OSP KSRG Papowo Toruńskie

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek późnym wieczorem na 137. km A1 w Rogówku, pomiędzy węzłami Turzno i Lubicz.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek późnym wieczorem na 137. km A1 w Rogówku, pomiędzy węzłami Turzno i Lubicz.

-"25 lutego w południe przywrócony został normalny ruch na autostradzie A1 w Rogówku koło Torunia (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie zderzyły się trzy samochody ciężarowe i autobus. Zginęła jedna osoba, a sześć zostało rannych - poinformował dyżurny Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy Tomasz Mietz.

137 kilometr

Do wypadku doszło w poniedziałek późnym wieczorem na 137. km A1 w Rogówku, pomiędzy węzłami Turzno i Lubicz.

Autobus jechał prawym pasem od strony Gdańska w kierunku Torunia. Na wysokości miejscowości Rogówko, w miejscu gdzie powstał zator drogowy, z nieznanych przyczyn pojazd uderzył prawym bokiem w stojącego na pasie awaryjnym ciężarowego mercedesa z naczepą, a następnie w stojącego na prawym pasie ruchu ciężarowego renault z naczepą.

- W wyniku zdarzenia renault uderzył w stojącego przed nim na pasie awaryjnym ciężarowego dafa z naczepą. 59- letni kierowca autobusu poniósł śmierć na miejscu. Wiemy, że był mieszkańcem Torunia – informuje Wioletta Dąbrowska, z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Do pobliskich szpitali przewieziono sześcioro pasażerów. Bardzo długo trwało usuwanie przez służby skutków tego zdarzenia. Droga była całkowicie zablokowana. Teraz śledczy starają się ustalić szczegóły i przyczyny tego zdarzenia.

Trasa przez prawie siedem godzin była całkowicie nieprzejezdna, a objazd zablokowanego odcinka był możliwy jedynie drogami krajowymi. We wtorek wcześnie rano wprowadzono ruch tzw. szybkim pasem autostrady. Przez kolejne trzy godziny czyszczono jezdnię.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Kujawsko-Pomorskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.