TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wysiadł z BMW i uderzył kierowcę autobusu
InfoAir.pl - Opublikowano: 16.01.2020 10:00:39
Wysiadł z BMW i uderzył kierowcę autobusu

13 stycznia warszawscy policjanci dostali zgłoszenie o pobiciu kierowcy autobusu. Jak czytamy na stronie stołecznej policji, kierujący BMW zajechał drogę kierowcy autobusu.

13 stycznia warszawscy policjanci dostali zgłoszenie o pobiciu kierowcy autobusu. Jak czytamy na stronie stołecznej policji, kierujący BMW zajechał drogę kierowcy autobusu.

W poniedziałek przed południem policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu, do którego doszło na drodze na terenie Bemowa. Z informacji wynika, że kierujący pojazdem marki BMW miał zajechać drogę kierowcy autobusu. W związku z tym, pomiędzy kierującymi doszło do sprzeczki słownej. W pewnym momencie kierujący BMW podszedł do kierowcy autobusu i zadał mu cios pięścią w twarz, po czym wrócił do swojego pojazdu i odjechał. Pokrzywdzonemu została udzielona pomoc medyczna.

Policjanci z Bemowa rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Kilka minut później zauważyli BMW, którym poruszał się 50-latek podejrzewany o uderzenie kierowcy autobusu. Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu, gdzie po zgromadzeniu materiału dowodowego, usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Stop agresji

Niestety policjanci coraz częściej mają do czynienia ze zgłoszeniami dotyczącymi agresywnych zachowań za kierownicą. Zdarzają się podobne przypadki, kiedy to kierujący próbują zajeżdżać sobie drogę, zmuszając innych do hamowania czy też wolniejszej jazdy lub przyspieszają widząc wyprzedzający ich samochód. Tego rodzaju sytuacje są bardzo niebezpieczne i mogą doprowadzić do poważnych zdarzeń drogowych. Policjanci nie będą takim zachowaniom pobłażać, a kierujący, którzy narażają bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego mogą spodziewać się surowych konsekwencji. Nie ma tolerancji dla drogowej agresji.

Przypominamy - "STOP AGRESJI DROGOWEJ" to nazwa otwartej w Komendzie Stołecznej Policji elektronicznej skrzynki pocztowej, służącej do przesyłania materiałów filmowych1 o ujawnionych naruszeniach przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami, dysponującymi tzw. "rejestratorami jazdy".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
napad
Warszawa