TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ystad tylko z autobusami elektrycznymi
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.11.2019 13:00:45
Ystad tylko z autobusami elektrycznymi

Od sierpnia komunikację w szwedzki mieście obsługują wyłącznie autobusy elektryczne Mercedes-Benz eCitaro. W odwodzie sa dwa pojazdy CNG.

Od sierpnia komunikację w szwedzki mieście obsługują wyłącznie autobusy elektryczne Mercedes-Benz eCitaro. W odwodzie są dwa pojazdy CNG.

Dwa takie pojazdy obsługują wszystkie miejskie połączenie od 18 sierpnia. Dzięki tej inwestycji lokalny zarząd Skånetrafiken zastąpił wszystkie pojazdy z silniami spalinowymi ekologicznymi i wygodnymi elektrobusami (dwa autobusy gazowe są w rezerwie).

Nowy rozkład

Wraz z przejściem na elektromobilność, Ystad zmieniło rozkład jazdy. Nowa sieć linii jest prostsza i oferuje więcej linii. Pięć linii zmieniło się w sześć - co daje krótszy przebieg i przyczynia się do lepszej punktualności. Wprowadzono także równy takt - autobusy przyjeżdżają co pół godziny.

Jak podkreśla Skånetrafiken, od sierpnia 2019 r. cały ruch autobusów miejskich w Ystad jest zasilany elektrycznie Oznacza to, że miasto jest:

  • czystsze - autobusy elektryczne nie emitują spalin, co sprawia, że ​​powietrze jest czystsze, a Elektrobusy w Ystad są zasilane zieloną energią elektryczną.

  • cichsze - poziom hałasu na pokładzie i w pobliżu autobusu jest znacznie niższy w porównaniu z autobusem z silnikiem spalinowym.

  • bardziej komfortowe - poza tym, że elektrobusy są znacznie cichsze niż konwencjonalne autobusy, jazda jest postrzegana jako płynniejsza. Autobusy elektryczne mają również bardziej nowoczesne wnętrza i cyfrowe ekrany informacyjne, które zawierają informacje o nadchodzących postojach i możliwych zmianach.

Solaris w Ystad

Przypomnijmy, że w porcie w Ystad operuje również elektryczny autobus marki Solaris. Pojazd ten kursuje pomiędzy terminalem a promami. Bezemisyjny autobus został także wyposażony przez producenta w specjalny "skandynawski pakiet izolacji termicznej", który poprawia komfort termiczny pasażerów oraz zmniejsza zużycie energii w surowych skandynawskich warunkach atmosferycznych. W jego skład wchodzą m.in. niestandardowa izolacja ścian bocznych i sufitu, dodatkowa izolacja podwozia w okolicy nadkoli oraz podwójne szyby boczne.

Pojazd napędzany jest za pośrednictwem portalowej osi elektrycznej z wbudowanymi silnikami trakcyjnymi o mocy 2 x 125 kW. Magazynami energii są baterie typu Solaris High Power o pojemności 58 kWh, do ładowania których wykorzystywana jest ładowarka pokładowa umożliwiająca nocne ładowanie pojazdu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektromobilność
elektrobus
Mercedes
Solaris
Szwecja
  • Adam Piotrowski – 03.11.2019

    Września też ma 100% taboru elektrycznego 😉

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !