TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z CYKLOplusBUS-em w sezon 2016
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.05.2016 13:25:06
Z CYKLOplusBUS-em w sezon 2016

7 maja po raz pierwszy w tym sezonie na trasę wyruszył weekendowy CYKLOplusBUS. To cały czas wyjątkowa w naszym kraju usługa przewozu rowerów na specjalnej przyczepie ciągniętej przez kursowy autobus linii 43.

Przyczepa umożliwia bezpieczny przewóz roweru pomiędzy przystankami Rybnik Dworzec Autobusowy Stanowisko 3 ? Rudy Kościół. Uwaga - wyłącznie na tych przystankach możliwy jest załadunek roweru. Zestaw kursuje tylko w soboty i niedziele. Najprawdopodobniej w tym roku CYKLOplusBUS będzie kursował do ostatniego weekendu września.

Atutem takiego rozwiązania jest bezpieczeństwo i wygoda podróżujących autobusem ? rowery nie zajmują powierzchni przeznaczonej dla podróżnych wewnątrz pojazdu.

To nie koniec plusów. W tym roku sklep rowerowy Cyklo Plus do każdego zakupionego w miesiącu maju roweru, dokłada 10 przejazdowy biletu na przewóz roweru w ramach linii 43 do wykorzystania w okresie maj- wrzesień 2016 r.

Rowerowa technika

Zarówno załadunek jak i rozładunek rowerów będzie odbywał się przy udziale kierowcy obsługującego kurs na 5 minut przed planowym odjazdem autobusu.

Po wykupieniu biletu (cena 2 zł) u kierowcy, wydany zostanie również klucz do specjalnej linki zabezpieczającej z numerem odpowiadającym numerowi stanowiska na przyczepie. Po zdjęciu roweru z przyczepy pasażer jest zobowiązany zwrócić otrzymany klucz kierowcy.

Podczas kursu może zostać przewiezionych aż 12 rowerów (jednoosobowych, dwukołowych).

Obowiązująca Taryfa przewiduje jedną cenę za przewóz roweru dla wszystkich podróżnych tj. 2 zł za kurs w jednym kierunku. Bilet jest dostępny wyłącznie u kierowcy w formie wydruku z bileterki.

WIĘCEJ
Sprawdź też:
ZTZ Rybnik
cyklobus

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.