TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z CYKLOplusBUS-em w sezon 2016
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.05.2016 13:25:06
Z CYKLOplusBUS-em w sezon 2016

7 maja po raz pierwszy w tym sezonie na trasę wyruszył rybnicki CYKLOplusBUS. To cały czas wyjątkowa w naszym kraju usługa przewozu rowerów na specjalnej przyczepie ciągniętej przez kursowy autobus.

7 maja po raz pierwszy w tym sezonie na trasę wyruszył weekendowy CYKLOplusBUS. To cały czas wyjątkowa w naszym kraju usługa przewozu rowerów na specjalnej przyczepie ciągniętej przez kursowy autobus linii 43.

Przyczepa umożliwia bezpieczny przewóz roweru pomiędzy przystankami Rybnik Dworzec Autobusowy Stanowisko 3 ? Rudy Kościół. Uwaga - wyłącznie na tych przystankach możliwy jest załadunek roweru. Zestaw kursuje tylko w soboty i niedziele. Najprawdopodobniej w tym roku CYKLOplusBUS będzie kursował do ostatniego weekendu września.

Atutem takiego rozwiązania jest bezpieczeństwo i wygoda podróżujących autobusem ? rowery nie zajmują powierzchni przeznaczonej dla podróżnych wewnątrz pojazdu.

To nie koniec plusów. W tym roku sklep rowerowy Cyklo Plus do każdego zakupionego w miesiącu maju roweru, dokłada 10 przejazdowy biletu na przewóz roweru w ramach linii 43 do wykorzystania w okresie maj- wrzesień 2016 r.

Rowerowa technika

Zarówno załadunek jak i rozładunek rowerów będzie odbywał się przy udziale kierowcy obsługującego kurs na 5 minut przed planowym odjazdem autobusu.

Po wykupieniu biletu (cena 2 zł) u kierowcy, wydany zostanie również klucz do specjalnej linki zabezpieczającej z numerem odpowiadającym numerowi stanowiska na przyczepie. Po zdjęciu roweru z przyczepy pasażer jest zobowiązany zwrócić otrzymany klucz kierowcy.

Podczas kursu może zostać przewiezionych aż 12 rowerów (jednoosobowych, dwukołowych).

Obowiązująca Taryfa przewiduje jedną cenę za przewóz roweru dla wszystkich podróżnych tj. 2 zł za kurs w jednym kierunku. Bilet jest dostępny wyłącznie u kierowcy w formie wydruku z bileterki.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTZ Rybnik
cyklobus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.