TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Grudziądza do Obornik. Autobusowy transfer Arrivy
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.07.2020 17:00:11
Z Grudziądza do Obornik. Autobusowy transfer Arrivy ; fot. UG Oborniki

Po zamknięciu kontraktu na obsługę grudziądzkich linii, Arriva skierowała cześć kujawsko-pomorskiej floty do Wielkopolski.

Po zamknięciu kontraktu na obsługę grudziądzkich linii, Arriva skierowała cześć kujawsko-pomorskiej floty do Wielkopolski.

Tym samym pod koniec lipca oborniczan będą obsługiwały nowoczesne autobusy Solaris Urbino 12, które zastąpią najstarsze autobusy w obornickiej komunikacji. Od 30 lipca.

Przypomnijmy, że Arriva obsługiwała cztery grudziądzkie linie: nr 3, 4, 12 i 21 przez ostatnich 11 lat. W dniu 22 lipca miało miejsce zamknięcie tego kontraktu, o czym informowaliśmy w InfoBusie TUTAJ 

Pięć jamników

-"Od 30.07.2020 do ruchu włączone zostanie 5 autobusów Solaris Urbino 12, które od początku eksploatowane są przez Arriva w Polsce.  Autobusy zostały wyprodukowane w 2009 roku i dotychczas świadczyły usługi dla Miasta Grudziądza. - informuje rzecznik prasowa Arrivy, Joanna Parzniewska.

Co ważne, ex. grudziądzkie Solarisy posiadają klimatyzację i monitoring przestrzeni pasażerskiej oraz wyświetlacze wewnętrzne z informacją pasażerską

-Są to 12 metrowe autobusy w pełni przyjazne osobom z ograniczoną sprawnością ruchową oraz pasażerom podróżującym z wózkami dziecięcymi czy większym bagażem.  - wyjaśniła rzecznik Arrivy.

Nowe autobusy - wraz z znanych już pasażerom 5 autobusami SOR BN10,5 - będą stanowiły podstawową flotę obsługującą komunikację gminną w Obornikach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Oborniki
Arriva
Solaris
Grudziądz