TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Monachium do Olsztyna. Z dwojgiem drzwi
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.11.2019 13:00:04
Z Niemiec do Olsztyna. Z dwojgiem drzwi; fot. MPK Olsztyn

Flota MPK Olsztyn powiększyła się o trzy kolejne autobusy marki Solaris Urbino III generacji w nietypowej, jak na polskie warunki, dwudrzwiowej wersji.

Flota MPK Olsztyn powiększyła się o trzy kolejne autobusy marki Solaris Urbino III generacji w nietypowej, jak na polskie warunki, dwudrzwiowej wersji.

Pojazdy zostały już sprowadzone z Niemiec, a dokładniej z Monachium. Olsztyński przewoźnik wziął jej leasing, a koszt tej inwestycji to ok. 170 tys. EUR. Wszystkie zostały już przystosowane do potrzeb olsztyńskiego transportu miejskiego.

Autobusy zostały dostosowane do wytycznych Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, czyli przemalowano je na limonkowy kolor, a w środku zamontowano w system ITS oraz biletomaty.

-"Dwa z nich już jeżdżą, trzeci ruszy niebawem - czeka go jeszcze wymiana tapicerki foteli" - informuje MPK Olsztyn

Nowe pojazdy będą obsługiwały trasy miejskie i pozamiejskie. W tym momencie MPK Olsztyn dysponuje łącznie 159 autobusami. Przypomnijmy, że rok temu tabor MPK Olsztyn wzbogacił się o sześć używanych MAN-ów. Trzy z nich były przegubowe, a trzy – 15-metrowe. Zastąpiły one wysłużone pojazdy, które miały około 20 lat.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Olsztyn
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.