TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z pękniętą tarczą na wycieczkę
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.12.2019 12:00:18
Z pękniętą tarczą na wycieczkę

Kontrola GITD Katowice wykazała, że jeden z przewoźników przewoził dzieci niesprawnym autokarem.

Autobus z pękniętą w dwóch miejscach tarczą hamulcową przewoził dzieci na wycieczkę szkolną. Niesprawny pojazd zatrzymał do kontroli patrol śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Samochód z niebezpieczną usterką wycofano z ruchu. Na miejsce kontroli przewoźnik podstawił zastępcze auto.

21 listopada na odcinku autostrady A1 w Godowie inspektorzy z Wodzisławia Śląskiego zatrzymali do rutynowej kontroli autokar przewożący uczniów jednej ze szkół na wycieczkę do czeskiej Ostrawy. W trakcie oględzin stanu technicznego samochodu dostrzegli w prawym, przednim kole szerokie pęknięcia na tarczy hamulcowej. Ważny element układu hamulcowego był poważnie uszkodzony w dwóch miejscach.

Konsekwencją wykrycia tej niebezpiecznej usterki było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu i wydanie zakazu jego dalszej jazdy z miejsca kontroli ITD. Kierowcę ukarano mandatem. Z konsekwencjami finansowymi powinni też liczyć się przewoźnik oraz osoba zarządzająca transportem w przedsiębiorstwie, wobec których wszczęto postępowanie administracyjne. Przewoźnikowi grozi 2 tysiące złotych kary, a zarządzającemu sankcja w wysokości 500 złotych.

Firma transportowa podstawiła na miejsce kontroli ITD zastępczy i sprawny technicznie autobus, który przewiózł dzieci wraz z opiekunami do docelowego miejsca podróży.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Ślaskie