TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z pękniętą tarczą na wycieczkę
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.12.2019 12:00:18
Z pękniętą tarczą na wycieczkę

Kontrola GITD Katowice wykazała, że jeden z przewoźników przewoził dzieci niesprawnym autokarem.

Autobus z pękniętą w dwóch miejscach tarczą hamulcową przewoził dzieci na wycieczkę szkolną. Niesprawny pojazd zatrzymał do kontroli patrol śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Samochód z niebezpieczną usterką wycofano z ruchu. Na miejsce kontroli przewoźnik podstawił zastępcze auto.

21 listopada na odcinku autostrady A1 w Godowie inspektorzy z Wodzisławia Śląskiego zatrzymali do rutynowej kontroli autokar przewożący uczniów jednej ze szkół na wycieczkę do czeskiej Ostrawy. W trakcie oględzin stanu technicznego samochodu dostrzegli w prawym, przednim kole szerokie pęknięcia na tarczy hamulcowej. Ważny element układu hamulcowego był poważnie uszkodzony w dwóch miejscach.

Konsekwencją wykrycia tej niebezpiecznej usterki było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu i wydanie zakazu jego dalszej jazdy z miejsca kontroli ITD. Kierowcę ukarano mandatem. Z konsekwencjami finansowymi powinni też liczyć się przewoźnik oraz osoba zarządzająca transportem w przedsiębiorstwie, wobec których wszczęto postępowanie administracyjne. Przewoźnikowi grozi 2 tysiące złotych kary, a zarządzającemu sankcja w wysokości 500 złotych.

Firma transportowa podstawiła na miejsce kontroli ITD zastępczy i sprawny technicznie autobus, który przewiózł dzieci wraz z opiekunami do docelowego miejsca podróży.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Ślaskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.