TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z promilami za kierownicą. W metryce 71 lat…
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.10.2020 10:00:03
Z promilami za kierownicą. W metryce 71 lat… fot. Policja

Policjanci z Kluczborka zatrzymali autobus prywatnej firmy, obsługującej regularne linie przewozowe.

Blisko promil alkoholu w organizmie miał kierowca autobusu prywatnej firmy wykonujący regularne przewozy. W chwili kontroli przeprowadzanej przez funkcjonariuszy w pojeździe przebywało dwóch pasażerów.

Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości kierowcy grozi kara do 2 lat więzienia.

Trzynastego wtorek

13 października br., policjanci z kluczborskiej drogówki na trasie Kluczbork - Opole zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu prywatnej firmy przewozowej. Mundurowi w trakcie wykonywania czynności od mężczyzny wyczuli woń alkoholu. Przeczucia mundurowych potwierdziło badanie alkomatem. 71-letni mieszkaniec Opola, w swoim organizmie miał blisko promil alkoholu. Dodatkowo, na pokładzie autobusu przewoził dwóch pasażerów.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a jego sprawą zajmie się teraz sąd. Pasażerów w dalszą podróż zabrał już inny kierowca. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Policjanci będą też wyjaśniać czy kierowca autobusu naraził na niebezpieczeństwo podróżujących.

Policjanci z Kluczborka zatrzymali do kontroli autobus należący do prywatnego przewoźnika, który obsługuje miejscowe trasy pasażerskie. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierowcy zapach alkoholu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
promile
Policja
Opolskie