TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Wrocławia do Luksemburga. Kolejny elektryczny kontrakt Volvo
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.06.2020 15:00:24
Z Wrocławia do Luksemburga. Kolejny elektryczny kontrakt Volvo

Luksemburski przewoźnik Voyages Vandivinit otrzymał partię pięciu autobusów elektrycznych od Volvo.

Luksemburski przewoźnik Voyages Vanpinit otrzymał partię pięciu autobusów elektrycznych od Volvo.

Elektrobusy będą jeździć między miastami Mondorf i Remich w uroczym regionie Mozeli. Ich ładowanie ma odbywać się przez system Oppcharge o dużej mocy.

O przewoźniku i nowych Volvo

Firma Voyage Vanpinit to przewoźnik rodzinny działający w regionie Mozeli na południu Luksemburga. Operator postanowił zrobić pierwszy krok w przejściu na elektromobilność. W tym celu dostarczono pięć 12 metrowych elektrycznych autobusów Volvo 7900e. Te autobusy są pierwszymi w 100% elektrycznymi autobusami w tej firmie.

Autobusy te mogą pomieścić do 90 pasażerów. Są one wyposażone w akumulator o mocy 200 kWh o zasięgu około 130 km. Przewoźnik na terenie swojej zajezdni zainstalował stację szybkiego ładowania Oppcharge. Ta stacja może dostarczyć do 450 kW. Ponadto, firma zainstalowała również sześć nocnych ładowarek Combo2.

Nowa kolorystyka elektrobusów

W celu uczczenia premiery pierwszych autobusów bezemisyjnych, Voyage Vanpinit stworzył zupełnie nową kolorystykę autobusów z napisem: "Mobilność elektryczna: Razem dla zrównoważonej przyszłości".

Laurent Bravetti, dyrektor Volvo Bus Luxembourg, stwierdził: "Z przyjemnością nawiązaliśmy nowe partnerstwo z Voyages Vanpinit dzięki tej pierwszej dostawie elektrycznych autobusów. Są to pierwsze autobusy bezemisyjne, które będą kursowały w regionie Mozeli, jednym z klejnotów turystyki luksemburskiej. Autobusy te oferują niezawodność, jakiej nigdy wcześniej nie osiągnięto w świecie autobusów elektrycznych. Jesteśmy również zadowoleni z wyboru stacji Oppcharge do szybkiego ładowania naszych autobusów. Dziś w Luksemburgu rozmieszczono co najmniej 11 takich stacji. To sprawia, że jest to prawdziwy krajowy standard szybkiego ładowania autobusów. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z rozpoczęcia współpracy z Voyages Vanpinit".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Luksemburg
Volvo