TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Za 7 dni premiera Urbino 15 LE electric
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.10.2020 11:00:35
Za 7 dni premiera Urbino 15 LE electric

Już za tydzień elektryczne Urbino 15 wyjedzie poza miasto. Na razie wirtualnie.

Za dokładnie tydzień - 20 października o godzinie 12:00 - odbędzie się światowa premiera elektrycznej nowości marki Solaris. Będzie to 15-metrowy model autobusu bateryjnego Urbino 15 LE electric.

Po raz pierwszy w historii firmy będzie to premiera online o wyjątkowej interaktywnej formule. O nowym pojeździe opowie zarząd firmy i konstruktorzy pojazdu. Wydarzenie będzie dostępne pod adresem: www.solarisbus.com/premiera

Za 7 dni

"Dotrzymujemy słowa" – pod tym hasłem 20 października 2020 o godzinie 12:00 odbędzie się internetowa premiera nowego modelu w portfolio autobusów elektrycznych marki Solaris. Producent zapowiadał odsłonę Urbino 15 LE electric jeszcze na początku roku, przed wybuchem pandemii koronawirusa w Europie. Mimo tego trudnego okresu i nieoczekiwanych wyzwań, Solaris dotrzymuje słowa i wprowadza na rynek swój najnowszy elektryczny pojazd, otwierając jednocześnie nowy – międzymiastowy – rozdział w swojej bezemisyjnej ofercie.

Innowacyjny autobus wyznacza nowy etap rozwoju marki Solaris, ponieważ wraz z nim Urbino electric wyjedzie poza granice miasta. To także przełomowy moment dla transportu międzymiastowego w transformacji na zeroemisyjny. Trójosiowe Urbino jest pierwszą propozycją w ofercie elektrycznej Solaris, która spełnia wymagania zarówno pierwszej, jak i drugiej klasy pojazdów, a także obu kategorii jednocześnie. Oznacza to, że autobus może być wykorzystywany zarówno jako autobus miejski, ale także w podróżach międzymiastowych. Dzięki bateriom Solaris High Energy+ o łącznej pojemności 470 kWh pojazd pokona dystans nawet kilkuset kilometrów na jednym ładowaniu w warunkach rzeczywistych. Rozwiązanie to umożliwi operatorom planowanie tras bezemisyjnych nie tylko w granicach miasta, ale także poza nimi.

Dla kierowców i pasażerów

Jak reklamuj swój nowy pojazd Solaris Bus & Coach, Urbino 15 LE electric to nowoczesne połączenie bezpieczeństwa, komfortu i stylu.

–"Dla kierowców zaprojektowaliśmy bogate wyposażenie z innowacyjnymi systemami wsparcia, kamerami zamiast lusterek czy interaktywnym panelem, aby zagwarantować im jak najbardziej spokojną i pewną jazdę oraz komfortową pracę. Z kolei pasażerowie docenią niezwykły komfort podróży w tylnej części autobusu, z wygodnymi siedzeniami, lampkami do czytania, klimatyzacją, podłokietnikami. Urbino 15 electric jest jednocześnie praktyczny i niskopodłogowy w przedniej części, przez co spełnia potrzeby pasażerów z ograniczeniami ruchowymi i podróżnymi z wózkami dziecięcymi - informuje Solaris.

Na koniec dodajmy, że nowy pojazd oferuje też większa pojemność pasażerską. W przestronnym, jasnym wnętrzu pojazdu może jechać nawet 65 pasażerów, siedzących w wygodnych fotelach. To największa liczba miejsc siedzących w tej klasie rodziny Urbino.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
premiera
elektrobus
Solaris