TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Za rok nowa baza MZK Tomaszów Maz.
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 07.02.2017 12:30:27
Nowa baza MZK Tomaszów Maz. Za rok!

Rewolucja w Tomaszowie! Wczoraj otwarcie ofert w przetargach na nowe autobusy ? dzisiaj umowa na budowę nowej bazy MZK. Wartość budowlanego kontraktu to ok. 17 mln zł.

Rewolucja w Tomaszowie Mazowieckim! Wczoraj otwarcie ofert w przetargach na nowe autobusy ? dzisiaj umowa na budowę nowej bazy. Wartość budowlanego kontraktu wynosi ok. 17 mln zł. Inwestycja powinna powstać do 30 marca 2018 roku. Termin gwarancji na roboty budowlane wyniesie sześć lat, a na urządzenia - cztery lata.

W tym postępowaniu MZK wpłynęło łącznie siedem ofert. 27 stycznia br. Miejski Zakład Komunikacyjny wybrał najkorzystniejszą ofertę, którą złożyła tomaszowska firma GETMAR.

Rzeczniczka tomaszowskiego magistratu Joanna Szczepańska poinformowała we wtorek PAP, że oferty na budowę nowej bazy MZK można było składać do 23 grudnia ub. roku. Spółka oceniała cenę, termin gwarancji na roboty budowlane i urządzenia oraz termin realizacji inwestycji.

W ramach inwestycji powstanie m.in. nowoczesne zaplecze techniczne do obsługi niskoemisyjnych autobusów hybrydowych, stanowiska serwisowe, stacja kontroli pojazdów, myjnia automatyczna i magazyny. Obiekt ma być monitorowany.

Nowe autobusy

Aktualnie miasto i MZK analizują oferty na zakup 25 hybrydowych autobusów. Rzeczniczka poinformowała również, że na ogłoszone przez Urząd Miasta i MZK przetargi na zakup hybrydowych autobusów wpłynęły w sumie cztery oferty, które złożyły dwie spółki - Volvo Polska i Solaris Bus & Coach.

Miasto chce kupić 20 autobusów, a MZK - pięć. Nowe autobusy będą wyposażone w monitory LCD, pokazujące m.in. trasę i czas przejazdu, informacje o najbliższych przystankach, wiadomości miejskie, a także pogodę. Pojazdy będą umożliwiały bezprzewodowy, szybki dostęp do internetu. W autobusie będzie można też naładować telefon komórkowy. Rozkładane rampy umożliwią wjazd wózkiem inwalidzkim. Na boku pojazdów umieszczone będą specjalne elektroniczne tablice dla osób niedowidzących.

Na budowę nowej bazy i zakup autobusów zarówno miasto, jak i MZK otrzymają dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Szczepańska przypomina, że po uzyskaniu dofinansowania i zakupie pojazdów w Tomaszowie Mazowieckim planowane jest wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej we wszystkie dni tygodnia. Obecnie tomaszowianie mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów w niedziele i święta. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Tomaszów
baza
hybryda
Solaris
Volvo
przetarg
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.