TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Za rok przetarg na nowe autobusy dla ZKG KM Olkusz!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.03.2018 18:15:40
Za rok przetarg na nowe autobusy dla ZKG KM Olkusz!

Wizja 23 nowoczesnych autobusów wożących mieszkańców po Olkuszu i okolicznych miejscowościach staje się coraz bardziej realna. Już w przyszłym roku ZKG "Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu chce ogłosić przetarg.

Wizja 23 nowoczesnych autobusów wożących mieszkańców po Olkuszu i okolicznych miejscowościach staje się coraz bardziej realna. Już w przyszłym roku Związek Komunalny Gmin "Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu chce ogłosić przetarg.

Projekt zakłada zakup 23 autobusów komunikacji miejskiej. Mają one być wyposażone w system obsługi pasażerskiej obejmujący: biletomaty, kasowniki, tablice informacyjne, system zliczania pasażerów oraz monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Zakupiony zostanie także system zarządzania ruchem obejmujący tablice dla dynamicznej informacji pasażerskiej połączone z systemem GPS z podglądem online.

Cały projekt kosztować ma ponad 22,8 mln PLN. Łączny wkład finansowy członków Związku wyniesie zaś ponad 8 mln PLN. Udział poszczególnych gmin stanowić będzie kwotę proporcjonalną do ilości wykonywanych wozokilometrów według zasad określonych w statucie związku.

Według zapewnień przedstawicieli olkuskiego magistratu, mają to być ekologiczne pojazdy o najwyższej normie emisji spalin Euro 6. Zakupiony tabor zostanie przekazany wyłonionemu w drodze przetargu operatorowi, wyłącznie do świadczenia usług przewozowych na liniach komunikacyjnych terenu gmin Olkusz, Bolesław, Bukowno i Klucze.

Już wiadomo, że za rok ZGK KM chce ogłosić przetarg. Zostanie on podzielony na trzy zadania. W pierwszym wybranie zostanie dostawca 4 nowych autobusów klasy MAXI. W drugiej części zapewne chodzi o 13 autobusów klasy MIDI. W ostatnim zadaniu z kolei mowa o 6 "małych autobusach", więc pewnie możemy się spodziewać pojazdów klasy MINI. I to tyle konkretów na ten moment.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
przetarg
ZKGKM Olkusz
unia
 • Adam Kieryluk – 13.03.2018

  A cóż to za dziwactwo na powyższej fotografii? :O

 • Kuba Lekki – 13.03.2018

  Nie za rok, za rok to autobusy mają wyjechać na ulice miasta. Przetarg będzie ogłoszony gdzieś za około miesiąc ;)

 • Kuba Skulimowski – 13.03.2018

  Kuba w co Ty wierzysz myślisz że na początek 2018r będę nowe auta ? Chyba używane w takim czasie mogą kupić...

 • Patryk Stach – 14.03.2018

  A ile obecnie jeździ pojazdów dla ZKGKM? Tzn. jaki procent stanowiłyby nowe autobusy? :P

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.