TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zaatakował pasażerkę i uciekł prze okno. Teraz ma zarzuty
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.02.2019 10:48:28
Zaatakował pasażerkę i uciekł prze okno. Teraz ma zarzuty

Policyjne zarzuty dla 78-latka z krakowskiego autobusu linii nr 704.

Zarzuty gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej, znieważenia słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe i zmuszania groźbą do określonego zachowania usłyszał 78-latek, który w ub. tygodniu szarpał młodą kobietę w autobusie krakowskiego MPK linii nr 704.

Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie tym, że kobieta nie ustąpiła mu miejsca w autobusie.

O zarzutach dla 78-latka poinformowała PAP w piątek - 8 lutego - rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Krakowie Barbara Szczerba. Mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 31 stycznia, interweniował kierowca autobusu. Reagując na sytuację (wstał i krzyczał do 78-latka, aby zostawił kobietę), nie zaciągnął hamulca i spowodował kolizję - pojazd uderzył w autobus linii 713.

Kierowca linii 704 zablokował drzwi, aby uniemożliwić ucieczkę agresywnemu 78-latkowi. Ten jednak wyszedł przez okno. Wyjście miało zająć seniorowi kilkanaście sekund. Patrol policji zatrzymał mężczyznę, kiedy oddalał się od autobusu. 78-latka wskazali świadkowie zdarzenia.

Policja nie zajmuje się kolizją autobusów - sprawę tę we własnym zakresie rozwiązało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK). "Zniszczenia obu autobusów są dość duże - naprawa będzie kosztowała od 25 tys. do 30 tys. zł. Koszty zostaną pokryte z ubezpieczenia" - powiedział PAP rzecznik prasowy MPK Marek Gancarczyk. Jak dodał, w zaistniałych okolicznościach wobec kierowcy, który spowodował kolizję, nie zostaną wyciągnięte konsekwencje.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
kierowca
pasażer
MPK Kraków
 • Robert Trzciński – 10.02.2019

  Czyli tak stać Pan siły nie miał, ale przez okno uciekać w kilkanaście sekund to już miał. Brawo

 • Michał Łochowicz – 10.02.2019

  Karać jebać nie wyróżniać !

 • Tadeusz Kowalczyk – 10.02.2019

  Ile takich jurnych staruszkow jest, a wsiadzie do A lub T i ustac nie moze

 • Michał Kamiński – 10.02.2019

  Naprawa 30 tysięcy, brawo dla Solarisa - niech dalej nie montują zderzaków, a strefa zgniotu to wycieraczki i szyby. 😕 OC pokryje, a później podwyżki.

 • Piotr Garbicz – 10.02.2019

  Krzysiek Bobek Patryk Lis Jakub Stefański Miłosz Olesiński

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.