TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zabytkowe gdyńskie trolejbusy ruszą w sezon 2018
InfoBus.pl - Opublikowano: 27.04.2018 11:59:25
Zabytkowe gdyńskie trolejbusy ruszają w sezon 2018

28 kwietnia w sieci ZKM Gdynia startują połączenia sezonowe. Prawdziwą gratką będzie linia 326, obsługiwana zabytkowym taborem.

Już od 28 kwietnia ZKM Gdynia będzie wprowadzać sezonowe zmiany na wiosnę i lato.

Autobusy linii G zawiozą pasażerów z Gdyni prosto do ZOO w Oliwie, rozpoczynając trasę od Pogórza Górnego i po drodze jadąc kolejno przez Obłuże, Śródmieście, Redłowo, Orłowo i Sopot, aż do ogrodu zoologicznego. Linia będzie kursować w niedziele i święta, a w wakacje także w soboty. Komfort nawet przy większej liczbie pasażerów mają zapewnić klimatyzowane, przegubowe autobusy.

Prawdziwą gratką dla miłośników transportu publicznego, ale i zwykłych turystów będzie z kolei linia 326. To powrót zabytkowych trolejbusów na gdyńskie ulice – pasażerowie będą mogli przejechać się Saurerem ST4IILM z 1957 roku, Skodą 9Tr20 z 1975 roku, ZiU 682B z 1984 roku oraz nieco młodszym, aczkolwiek już wyjątkowym Jelczem 120MTE z 1994 roku.

Na linii 326 będą jednocześnie kursować dwa z czterech zabytkowych pojazdów. Okazja do przejechania się w starym stylu pojawi się w każdą niedzielę i święta, a wiekowe trolejbusy pojadą od przystanku Grabówek SKM przez Śródmieście, Redłowo i Orłowo, kończąc trasę przy "Klifie".

Ruszy także linia 383, która w soboty, niedziele i święta wykona w Rumi kursy od Cmentarza Komunalnego w Rumi, przez Dworzec PKP, osiedle Janowo, Partyzantów, Dworzec aż z powrotem do Cmentarza Komunalnego.

ZKM Gdynia przyszykował także dobrą informację dla pasażerów linii 109, 152 i 181. W weekendy większą liczbę kursów będą obsługiwać wielkopojemne pojazdy, które pomieszczą więcej pasażerów.

Dodatkowe linie funkcjonować będą do 20 października 2018 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia sezonowa
ZKM Gdynia
trolejbus
oldtimer
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.