TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zachodniopomorskie: Zderzenie autobusu z ciężarówką
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 17.04.2018 18:13:04

Dwie ofiary śmiertelne po zderzeniu autobusu z ciężarówką na DK6.

W zderzeniu ciężarówki z autobusem po zjeździe z DK 6 na Słowino (Zachodniopomorskie) we wtorek, 17 kwietnia,  po południu zginęły dwie osoby, a 17 zostało rannych. Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc odwiedził w szpitalach rannych, podziękował też służbom uczestniczącym w akcji ratowniczej.

Znaczną część pasażerów autobusu stanowili uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

Informację o zderzeniu autobusu i samochodu ciężarowego policja otrzymała o godz. 15.46. Jak poinformował rzecznik sławieńskiej policji Karol Dąbrowski, pierwsi na miejscu wypadku byli strażacy.

W zdarzeniu uczestniczyły 23 osoby, mieszkańcy powiatu sławieńskiego. W autobusie, prywatnej firmy, który jechał na trasie Darłowo-Sławno, byli przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół Morskich z Darłowa.

Dwie osoby, mimo podjętej próby reanimacji, zmarły. "To osoby pełnoletnie" – poinformował Dąbrowski. Dodał, że sześć osób zostało ciężko rannych, a 11 osób odniosło lekkie obrażenia. Poszkodowani trafiły do szpitali w Słupsku, Sławnie, Koszalinie i Szczecinie.

W akcji ratunkowej uczestniczyło sześć karetek i trzy lotnicze pogotowia ratunkowe. Na miejscu było 10 zastępów straży pożarnej.

"Wojewoda odwiedził rannych, którzy są hospitalizowani w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie i szpitalu w Sławnie. Jedna osoba jest hospitalizowana w Szczecinie i do niej pojechał wicewojewoda Marek Subocz. Wojewoda pojechał też na miejsce wypadku. Spotkał się ze służbami, które brały udział w akcji ratowniczej. Podziękował im za szybką akcję, za profesjonalizm" – poinformowała rzeczniczka wojewody Agnieszka Muchla.

Rzecznik policji podał, że kierowcy byli trzeźwi. Na miejscu trwają czynności z udziałem prokuratora..(PAP)

fot. TVN.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Zachodniopomorskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.