TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zajezdnie szyją maseczki dla kierowców MZA
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.05.2020 15:00:34
Zajezdnie szyją maseczki dla kierowców MZA; fot. UM Warszawa

Zaplecze techniczne MZA Warszawa wspiera walczących na pierwszej linii swoich kierowców. To się nazywa zakładowa solidarność.

Zaplecze techniczne MZA Warszawa wspiera walczących na pierwszej linii swoich kierowców. To się nazywa zakładowa solidarność.

Tym samym stołeczny przewoźnik stał się samowystarczalny – przynajmniej jeżeli chodzi o produkcję ochronnych masek.

-"W momencie, gdy na terenie Stalowej doszliśmy do produkcji 200 sztuk dziennie, do produkcji zaczęły dołączać też kolejne zakłady - zaznacza. - W tej chwili można uznać, że większość naszych potrzeb jeśli chodzi o maseczki jest zaspokojona, po prostu szyjemy je sobie sami" – wyjaśnił reporterowi TVN24 Adam Stawicki, rzecznik MZA Warszawa.

Zakładowe szwalnie maseczek – najpierw na Stalowej, a potem na Woronicza – powstały w pomieszczeniach, gdzie na co dzień działają tapicernie, która na bieżąco naprawiają autobusowe siedzenia. Te miejsca idealnie się do tego nadają - są maszyny do szycia i inne rzeczy potrzebne do produkcji maseczki.

Co ważne, przy szyciu maseczek pomagają nie tylko panie, które na co dzień tapicerują fotel, ale także inni pracownicy też mechanicy, którzy w ten sposób okazują zakładową solidarność. Piękne!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
kierowca
serwis
MZA Warszawa