TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zakład Volkswagena we Wrześni z szefową
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 03.10.2018 12:47:36

Zakład Volkswagena we Wrześni ma pierwszą dyrektor w historii koncernu

Christiane Engel została nowym dyrektorem zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni. Jest pierwszą w historii koncernu kobietą pełniącą taką funkcję

Spółka Volkswagen Poznań podała w środę, że dotychczasowy szef zakładu we Wrześni, Ralf Nitzschke, będzie teraz kierował strategicznym projektem "Kooperacje dla Volkswagen Poznań". Christiane Engel była dotąd kierownikiem organizacji pracy i inżynierii przemysłowej w marce Volkswagen Samochody Użytkowe.

"Wraz z objęciem stanowiska dyrektora zakładu przez Christiane Engel, Volkswagen Poznań może poszczycić się już drugą kobietą obok Jolanty Musielak, członka zarządu ds. personalnych, zajmującą wysokie stanowisko kierownicze w spółce. Tym samym odsetek kobiet w wyższej kadrze menedżerskiej wzrósł i wynosi obecnie 28 proc." – podkreślił prezes Volkswagen Poznań Jens Ocksen.

Członek zarządu ds. personalnych w Volkswagen Samochody Użytkowe Thomas Edig podkreślił, że Christiane Engel jako pierwsza kobieta w historii Volkswagen AG pełnić będzie funkcję dyrektora zakładu.

"Dzięki temu również na zewnątrz stanie się widoczne, że stawiamy na różnorodność oraz know-how kobiet i że szczególnie w obszarach technicznych wspieramy ich zaangażowanie" - powiedział.

Christiane Engel jest dyplomowanym inżynierem, jest związana z Volkswagenem od 1992 roku. Od roku 2012 pracuje w marce Volkswagen Samochody Użytkowe, gdzie dotąd sprawowała funkcję kierownika organizacji pracy i inżynierii przemysłowej.

VW Crafter we Wrześni ma w tym roku wyprodukować ok. 80 tys. samochodów. Działająca od 2016 roku fabryka jest najnowocześniejszym i jednym z największych zakładów VW na świecie. Jest też największą dotychczasową inwestycją zagraniczną w Polsce - jej powstanie i wyposażenie kosztowało 800 mln euro.

Spółka Volkswagen Poznań to drugi co do wielkości producent samochodów w Polsce. W 2017 spółka wyprodukowała 238 tys. lekkich samochodów dostawczych: VW Caddy, VW Transporter, VW Crafter oraz 4,6 mln komponentów.

W skład spółki wchodzą cztery zakłady produkcyjne znajdujące się w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni. Spółka jest największym pracodawcą w Wielkopolsce, zatrudnia 11 tys. osób. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
fabryka
VW
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.