TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zawiercie z jedną ofertą w przetargu na cztery MINI
ZAWIERCIANSKIE.PL InfoBus.pl - Opublikowano: 16.03.2017 13:34:18 1 komentarz
Zawiercie z jedną ofertą w przetargu na cztery MINI

3 marca 2017 r. miało miejsce otwarcie ofert w przetargu Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu na zakup 3 szt. nowych autobusów komunikacji miejskiej klasy MINI.

Według nieoficjalnych, ale potwierdzonym informacji w przetargu złożono tylko jedną ofertę, która zawiera dostawę autobusów Kapena Urby o długości 7,5 m i szerokości 2,2 m, przystosowanych do przewozu maksymalnie 40 pasażerów.

Jak informuje portal zawiercianskie.pl - cena oferty przekroczyła jednak o 25% sumę, jaką zamawiający przeznaczył sfinansowanie zamówienia. Także los tego przetargu nie są jeszcze przesądzony. Zawarty w SIWZ termin realizacji zamówienia to 8 tygodni od daty zawarcia umowy, czyli teoretycznie już w czerwcu pasażerowie mogliby korzystać z trzech nowych autobusów ZKM.

Co chce ZKM?

Przewoźnik chciał kupić autobusy klasy MINI o długości do 8,00 m, szerokości max. 2,45 m i wysokości max. 3,00 m. Ich maksymalna pojemność ma wynosić 40 osób, w tym minimum 26 miejsc siedzących. W zakresie układu napędowego ZKM wymagał silnik wysokoprężny Euro 6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności od 2.5 do 3,2 dm3 i mocy od 130 kW do 200 kW + automatyczna skrzynia biegów. Pojazd ma mieć układ drzwi 1-2. Jednym z wymogów był też kolor autobusów. Mają być srebrne lub białe.

Dalsze plany Zawiercia

Najnowszy przetarg ZKM Zawiercie to tylko doraźne wzmocnienie taboru przez miejską spółkę. To też jedna z pierwszych, taborach decyzji nowego prezesa spółki, którym od połowy listopada 2016 r. jest Joanna Brodzik-Kot. Najważniejsze zakupy mają dopiero nadejść. Miasto planuje zakup 15 nowych autobusów w ramach unijnego projektu, obejmującego także budowę centrów przesiadkowych. Taki wniosek ? w ramach śląskiego ZIT-u ? został już złożony, a jego łączny budżet to 12 mln PLN, z czego 10 mln PLN to unijna dotacja. W tej sprawie Zawiercie czeka na decyzję śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.Sprawdź też:
ZKM Zawiercie
Kapena
przetarg
  • pryzmat – 16.03.2017

    Brawo M.B.

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.