TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zawiercie z jedną ofertą w przetargu na cztery MINI
ZAWIERCIANSKIE.PL InfoBus.pl - Opublikowano: 16.03.2017 13:34:18 1 komentarz
Zawiercie z jedną ofertą w przetargu na cztery MINI

3 marca miało miejsce otwarcie ofert w przetargu Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu na zakup 3 szt. nowych miejskich autobusów klasy MINI.

3 marca 2017 r. miało miejsce otwarcie ofert w przetargu Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu na zakup 3 szt. nowych autobusów komunikacji miejskiej klasy MINI.

Według nieoficjalnych, ale potwierdzonym informacji w przetargu złożono tylko jedną ofertę, która zawiera dostawę autobusów Kapena Urby o długości 7,5 m i szerokości 2,2 m, przystosowanych do przewozu maksymalnie 40 pasażerów.

Jak informuje portal zawiercianskie.pl - cena oferty przekroczyła jednak o 25% sumę, jaką zamawiający przeznaczył sfinansowanie zamówienia. Także los tego przetargu nie są jeszcze przesądzony. Zawarty w SIWZ termin realizacji zamówienia to 8 tygodni od daty zawarcia umowy, czyli teoretycznie już w czerwcu pasażerowie mogliby korzystać z trzech nowych autobusów ZKM.

Co chce ZKM?

Przewoźnik chciał kupić autobusy klasy MINI o długości do 8,00 m, szerokości max. 2,45 m i wysokości max. 3,00 m. Ich maksymalna pojemność ma wynosić 40 osób, w tym minimum 26 miejsc siedzących. W zakresie układu napędowego ZKM wymagał silnik wysokoprężny Euro 6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności od 2.5 do 3,2 dm3 i mocy od 130 kW do 200 kW + automatyczna skrzynia biegów. Pojazd ma mieć układ drzwi 1-2. Jednym z wymogów był też kolor autobusów. Mają być srebrne lub białe.

Dalsze plany Zawiercia

Najnowszy przetarg ZKM Zawiercie to tylko doraźne wzmocnienie taboru przez miejską spółkę. To też jedna z pierwszych, taborach decyzji nowego prezesa spółki, którym od połowy listopada 2016 r. jest Joanna Brodzik-Kot. Najważniejsze zakupy mają dopiero nadejść. Miasto planuje zakup 15 nowych autobusów w ramach unijnego projektu, obejmującego także budowę centrów przesiadkowych. Taki wniosek ? w ramach śląskiego ZIT-u ? został już złożony, a jego łączny budżet to 12 mln PLN, z czego 10 mln PLN to unijna dotacja. W tej sprawie Zawiercie czeka na decyzję śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Zawiercie
Kapena
przetarg
  • pryzmat – 16.03.2017

    Brawo M.B.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.