TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zderzenie trzech busów w Lubelskim
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 13.09.2018 15:30:30
Zderzenie trzech busów w Lubelskim

Do wypadku z udziałem trzech busów – dwóch dostawczych i pasażerskiego – doszło w czwartek rano w Garbowie (Lubelskie) na drodze krajowej nr 12.

Jedna osoba zginęła, 16 rannych po wypadku w Garbowie

Do wypadku z udziałem trzech busów – dwóch dostawczych i pasażerskiego – doszło w czwartek rano - 13 września - w Garbowie (Lubelskie) na drodze krajowej nr 12. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a 16 trafiło do szpitali – poinformowała policja.

Do wypadku doszło na tzw. starej drodze z Lublina do Warszawy; obecnie na tym odcinku funkcjonuje też - biegnąca nowym śladem - droga ekspresowa S12.

Według wstępnych ustaleń policji, jadący w kierunku Puław kierowca busa dostawczego zwolnił (chciał się prawdopodobnie zatrzymać), czego nie zauważył jadący za nim kierowca drugiego busa dostawczego. Prawdopodobnie chcąc uniknąć najechania na poprzedzający go samochód, zjechał na lewy pas ruchu, ale tam zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka busem pasażerskim relacji Puławy-Lublin.

Jak poinformował Fijołek, kierowca busa pasażerskiego zginął na miejscu. Pasażerowie z busa oraz kierowca busa dostawczego, w sumie 16 osób, zostali przewiezieni do szpitali.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności i przyczyny wypadku.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Lubelskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.