TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zerowa akcyza na CNG. Potrzebna jeszcze zgoda Unii
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 22.05.2018 13:34:57
Zerowa akcyza na CNG. Potrzebna jeszcze zgoda Unii

Morawiecki: Rząd za zerową stawką akcyzy na gaz do silników spalinowych.

Zerowa stawka akcyzy na gaz do silników spalinowych - taki ma być efekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, której projekt - jak wynika z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego - przyjął we wtorek, 22 maja, rząd.

Premier pytany na konferencji po posiedzeniu Rady Ministrów, czy rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o akcyzie, poinformował, że projekt ten "został rozpatrzony pozytywnie".

Projekt przygotowany przez resort finansów wprowadza, jak wynika z uzasadnienia do niego, "preferencje podatkowe dla gazu ziemnego CNG i LNG przeznaczonego do napędu silników spalinowych, poprzez wprowadzenie zerowej stawki akcyzy na te wyroby gazowe".

Aby wprowadzić to rozwiązanie, wskazuje MF, wymagana jest zgoda Komisji Europejskiej.

-"Wprowadzenie preferencji podatkowych na CNG i LNG pozwoli skuteczniej walczyć ze smogiem szczególnie w obszarach miejskich. Wprowadzenie zerowej stawki akcyzy na gaz LNG i CNG będzie bodźcem do rozwoju infrastruktury gazowej w kraju, który oprócz oczywistych korzyści ekologicznych, pozytywnie wpłynie na realizację rządowej polityki gazyfikacji kraju. Szersze niż dotychczas wykorzystanie LNG i CNG stanowi także element dywersyfikacji paliw napędowych, a zatem przyczynia się do zwiększania bezpieczeństwa transportu w kraju" - czytamy w uzasadnieniu do projektu. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
CNG
ustawa
rząd
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.