TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zientarski: Prawidłowe ciśnienie to nasze bezpieczeństwo [FILM]
ENEWSROOM InfoBus.pl - Opublikowano: 07.04.2017 14:06:39

Dlaczego odpowiednie ciśnienie w oponach jest tak istotne?

? Mając różne ciśnienia w oponach, koła różnie toczą się przy hamowaniu i istnieje większe ryzyko zarzucenia samochodu ? powiedział serwisowi eNewsroom.pl Włodzimierz Zientarski, prezes Stowarzyszenia Kierowca.pl, dziennikarz motoryzacyjny.

? Przy zróżnicowanym ciśnieniu opony szybciej się niszczą, a do najtańszych nie należą. Opona to koszt rzędu 400 zł i należy pamiętać, że samochód potrzebuje 4 sztuk. Warto dbać o opony i mieć ze sobą ciśnieniomierz. Nieodpowiednie ciśnienie potrafi zaważyć o zwycięstwie lub porażce rajdowców. Podczas rajdów ułamek ciśnienia może zadecydować o zdobyciu ? bądź nie ? milionów dolarów. Mając odpowiednie ciśnienie w oponach wygrywamy życie oraz zachowujemy lepszą jakość opony na dłużej. Jest to bardzo ważny element, którego nie należy się bać ? wręcz przeciwnie, należy go polubić. Zdarza mi się często mierzyć swoje ciśnienie, czasami nałogowo. Tu chodzi o nasze życie i zdrowie ? powiedział Zientarski.


Sprawdź też:
opona

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.